Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  19 Вересня 2019, 18:09

В. Бородянський обговорив з послом Польщі співпрацю у сфері пошуку та відновлення місць пам’яті

19 вересня 2019 року у Києві відбулася зустріч Міністра культури, молоді та спорту України Володимира Бородянського та Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Бартоша Ціхоцки.

Сторони обговорили співпрацю обох країн в сфері пошуку та відновлення місць поховання та пам’ятних знаків.

“Зустріч відбулася на виконання домовленостей Президентів України та Польщі. Зі свого боку підтвердив заяву Президента України про зняття обмежень на пошуково-ексгумаційні роботи. У зв'язку з чим отримав від Посла лист-звернення польської сторони щодо надання відповідних дозволів та пообіцяв оперативно надати відповідь”, - зазначив Міністр за підсумками .

В. Бородянський роз'яснив польській стороні процедури, які діють в сфері проведення пошукових робіт в Україні, та закликав польських колег якнайшвидше подати документацію у відповідності до існуючих процедур для того, щоб розпочати роботи.

Міністр запевнив в повній підтримці всього процесу проведення робіт та висловив сподівання на тісну співпрацю з Мінкультури Польщі та Інститутом національної пам’яті Польщі в питанні відновлення українських місць пам’яті в Польщі.

Також він закликав польську сторону розслідувати усі акти вандалізму та вжити усіх можливих заходів для недопущення у майбутньому плюндрування українських поховань та місць пам’яті на території Польщі.

Відзначимо, сьогодні на території Польщі існує 93 пам’ятники та пам’ятних знаки, присвячені діячам і подіям, пов’язаним з історією України.


Перейти до списку публікацій