Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  19 Серпня 2019, 10:08

МІП: У Києві презентували документальний фільм про Маркіяна Паславського

17 серпня 2019 року в Музеї української діаспори в Києві відкрилася виставка "Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір", присвячена пам’яті загиблого під Іловайськом бійця батальйону “Донбас” Маркіяна Паславського.

У рамках заходу також було презентовано документальну стрічку про М. Паславського "Made in Ukraine. Життя за життя", створену за підтримки Міністерства інформаційної політики України.

У чотирьох тематичних залах відвідувачі можуть ознайомитися із основними сторінками життя Маркіяна: народження в родині вихідців із України, навчання в українській школі, участь в Пласті, становлення світогляду, навчання у військовій академії Вест-Пойнт, служба в 75-у полку рейнджерів США, переїзд в Україну, участь у Помаранчевій Революції та Революції Гідності, служба в добровольчому батальйоні "Донбас", участь в боях проти російсько-терористичних військ, загибель під Іловайськом.

На виставці представлені артефакти з фондів Музей української діаспори та Національного музею Революції Гідності. Окрема зала виділена під кінозал.

Також під час заходу було презентовано видання "Заклик діяти" – роздуми Маркіяна Паславського про те, як змінити Україну на краще.

Виставковий проект "Нью-Йорк – Іловайськ: Вибір" триватиме до 20 жовтня 2019 року. Окрім експозиції у межах виставки запланована спеціальна програма для відвідувачів: кураторські та авторські екскурсії, кінопокази та дискусії.

Організатори проекту: родина Маркіяна Паславського, Музей української діаспори, Музей історії міста Києва, Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності та бійці добровольчого батальйону "Донбас".

 

Перейти до списку публікацій