Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  3 Липня 2019, 12:07

МІП: Експерти обговорили політику Facebook у боротьбі з інформаційними загрозами

2 липня 2019 року у прес-центрі ІА «Укрінформ» пройшов круглий стіл «Чи може Facebook бути ефективним щодо протидії мови ненависті та дезінформації? Прозорість алгоритмів та інтереси користувачів», організований Міністерством інформаційної політики України та ГО «Інтерньюз-Україна».

Під час заходу медіаексперти, урядові спеціалісти та представники громадянського суспільства обговорили законодавчі ініціативи щодо функціонування соціальних мереж, кроки  технологічних компаній у боротьбі з дезінформації та гібридною війною, а також політику Facebook щодо мови ненависті та іншого загрозливого контенту під час виборів. Також фахівці розповіли про права користувачів соціальної мережі, зокрема про те, чи можуть користувачі та держава впливати на політику Facebook, а також що робити українським користувачам у випадках видалення контенту чи блокування.

Заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін розповів про досвід комунікації МІП з адміністрацією Facebook та окреслив найбільш проблематичні виклики.

“Я вбачаю, що є дві ключові проблеми з політикою соціальної мережі саме по контенту. Особливо те, що стосується мови ненависті та дезінформації, тобто проблеми контенту. Перша проблема для мене, це те, що реакції на контент, який є шкідливий для України, немає, тобто не видаляються і ніяк не караються ті користувачі, які розповсюджують мову ненависті щодо України та українців. І друга велика проблема — це те, що видаляється той контент та караються ті українські користувачі, які не мають каратися, на наш погляд. Наприклад, волонтери, українські журналісти”, - зазначив заступник Міністра.

Д. Золотухін також повідомив, що українська сторона піднімала ці та інші запитання перед представниками соціальної мережі, а згодом і перед новопризначеною Policy Manager по Україні Катериною Крук.


Перейти до списку публікацій