Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  29 Травня 2019, 09:05

Е. Джапарова: Стратегія інформаційної реінтеграції Криму враховує негативні наслідки окупації

24 травня 2019 року Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова розповіла про реалізацію Стратегії інформаційної реінтеграції Криму на конференції «Окупований Крим: зовнішня політика і політика безпеки».

«Окупація Криму мала наслідком окупацію системи національного теле- та радіомовлення України та, відповідно, щодня супроводжуються окупацією свідомості. Незаконно Росією використовуються 503 українські теле- та радіочастоти в Криму. Ще одним злочином є зачистка інфопростору від незалежної журналістики, внаслідок чого з півострова виїхали десятки журналістів та ЗМІ. Новим явищем в умовах окупації стало вичавлення громадянського опору та громадської журналістики, які стали відповіддю на численні політичні переслідування, репресії  та знищення свободи слова та свободи вираження. На додачу до цього в Криму активно вмонтовуються в свідомість громадян України нові міфи та наративи Кремля щодо України. Їх мета одна - масштабна дискредитація, аби максимально дистанціювати  Крим від України. Це все прораховано в Стратегії інформаційної реінтеграції Криму, що була затверджена Урядом України в грудні 2018 року», - зазначила Е. Джапарова.

За її словами, МІП реалізовує Стратегію, зокрема, за такими напрямками:

- розбудова українського мовлення на Херсонщині;

- створення відповідного контенту та щорічний запуск тематичних комунікаційних кампаній;

- підтримка ЗМІ,  що працюють з темою Криму;

- книговидання, публікація аналітичних видань тощо.

Конференцію «Окупований Крим: зовнішня політика і політика безпеки» організували Фонд Конрада Аденауера, Фонд «Майдан закордонних справ» та Інститут чорноморських стратегічних досліджень.


Перейти до списку публікацій