Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  18 Травня 2019, 21:05

МІП: Відбулись заходи до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

18 травня 2019 року на території Національного комплексу «Експоцентр України» за участі Президента України Петра Порошенка відбувся реквієм, присвячений жертв геноциду кримськотатарського народу 1944 року.

Глава держави у своєму виступі заявив, що сьогодні кримські татари переживають в Криму такі ж переслідування і утиски, яких зазнавали 75 років назад ще за радянських часів.

«З болем відчуваю як важко вам було знов опинитися в «обіймах» російського режиму. Режиму, який є спадкоємцем сталінського. Режиму, який за своєю сутністю є майже таким самим як і радянський, а відтак не менш цинічним, жорстоким та злочинним», - сказав Президент.

Також сьогодні розпочала роботу виставка «Вкрадений Крим. Історія депортації», створена за підтримки Міністерства інформаційної політики України до 75-х роковин депортації кримських татар.

«Цей проект – це синергія українських та кримськотатарських митців, які реалізували своє бачення того, що сталося в Криму 1944 року. В українців і кримських татар спільна історія, спільний шлях, і спільна біль - біль Голодомору і Сюргюну. І зараз ми знову разом змушені боротися за український Крим і за наше спільне європейське майбутнє, з усвідомленням того, що нашу ідентичність намагались знищити впродовж багатьох років», - зазначила Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

Участь у заходах взяв Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, Віце-прем’єр міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе, високопосадовці, члени Меджлісу кримськотатарського народу, дипломати, громадські діячі та інші.

Мистецький проект «Вкрадений Крим. Історія депортації» складається з 11 інсталяцій, у яких кримськотатарські та українські митці переосмислюють болючі історичні події через мистецтво та сучасні цифрові засоби.

Метою проекту є показати емоції та суть трагічних подій, які повторюються зі століття у століття; нагадати, що непокаране і не засуджене зло зростає та нападає знову.  Адже 18-20 травня 1944 року наказом радянської влади все кримськотатарське населення було насильно виселене до Середньої Азії та Уралу. За перші роки депортації померло 46,2% народу. За період депортації була знищена ціла культура з її обрядовістю і традиціями.


Перейти до списку публікацій