Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  23 Квітня 2019, 14:04

МІП вивчає досвід Франції у законодавчому захисті демократії від фейків

17-19 квітня 2019 року у Парижі заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін взяв участь у французько-українських експертних консультаціях з питань протидії фейкам, дезінформації та втручанням у виборчі процеси.

У складі української делегації заступник Міністра провів зустрічі зі співавторами закону щодо протидії «фейковим новинам», депутатами Національних зборів Франції Орельєном Таше та Фабіан Кольбок, які детально роз’яснили підстави розробки законопроекту, порядок його публічного обговорення та прийняття французьким парламентом, а також очікуваний порядок імплементації.

Окрім того, відбулися зустрічі з керівництвом Генерального секретаріату оборони та безпеки Франції (SGDSN) та керівництвом Центру аналізу та стратегічного прогнозування Міністерства закордонних справ Франції, з питань, що стосуються забезпечення інформаційної безпеки та кібербезпеки, протидії інформаційним спецопераціям третіх країн та захисту від маніпуляцій в інформаційному просторі.

В ході зустрічі в сенаті Франції Д. Золотухін обговорив з сенатором Жаном-Івом Лєконтом основні тези, що висловлюються противниками прийняття закону щодо протидії «фейковим новинам» та причини спротиву таким законодавчим ініціативам, в тому числі питання захисту свободи слова.

Заступник міністра Д. Золотухін зазначив: «Ніхто в світі не має такого досвіду протидії інформаційним атакам та дезінформації, як Україна і українці. Нам і досі вдається не перетинати «червону лінію» захисту свободи слова у боротьбі з фейками. Однак ми також дуже зацікавлені у французькому досвіді розробки та імплементації законодавства, що має на меті захистити демократію від зовнішнього втручання».

Учасники зустрічей поділились досвідом у сфері протистояння російським псевдо-медіа та втручанням у виборчі процеси, українська сторона отримали вичерпні пояснення щодо змісту згаданого закону, його функції, можливостей імплементації та порядку проходження законопроекту у парламенті.

Сторони домовилися продовжити співробітництво та консультації в період розробки та вдосконалення українських правових норм в сфері протидії дезінформації та негативних електоральних впливів.


Перейти до списку публікацій