Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  26 Липня 2018, 12:07

МІП: Через Facebook діти можуть звернутися на «гарячу» лінію за допомогою

26 липня 2018 року в ІА «Укрінформ» відбувся круглий стіл «Безпека дитини в Інтернеті», організований Міністерством інформаційної політики України спільно з ГО «Ла Страда Україна». Учасники дискусії обговорили, які сучасні загрози чекають на дітей в Інтернеті, як убезпечити від них юних користувачів і куди можна звернутися за допомогою в мережі.

Заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін зазначив, що буденне використання Інтернету дітьми приховує в собі ризики, про які дорослі користувачі можуть і не здогадуватися. «Оскільки сучасні діти отримують до рук телефон раніше, ніж починають говорити, перед усіма нами гостро постає проблема їхньої безпеки в мережі. Молодші юзери потребують розвинутого критичного мислення, обізнаності та розуміння віртуального світу, які ми зобов’язані їм дати, щоб захистити від можливих негативних впливів. Більше того, наша задача – створити для дітей механізми звернення за допомогою в разі необхідності. Це можливо лише за співпраці уряду, громадського суспільства та світових корпорацій».

Президентка громадської організації «Ла Страда Україна» Ольга Калашник розповіла, куди можна звертатися за допомогою в мережі: «Міністерство інформаційної політики ініціювало партнерство «Ла Страда Україна» з офісом Facebook. Як наслідок цього, телефони Національної «гарячої» лінії розміщені в розділі «Центр безпеки Фейсбук». Тож у небезпечних ситуаціях українські користувачі, зокрема діти, можуть знайти ці контакти та звернутися за консультацією чи порадою. Приклади співпраці громадянського суспільства, центральних органів виконавчої влади та провідних соціальних мереж мають поширюватись і наслідуватись».

Керівник відділу нових медіа ГО «Інтерньюз Україна» Віталій Мороз переконаний, що діти іноді краще розуміють технології, аніж дорослі, але у свою чергу їм властиві додаткові ризики. «Загрози в онлайн-просторі та в сфері цифрової безпеки для дітей варто розглядати в ширшому контексті швидких технологічних змін в суспільстві та загальної вразливості користувачів, яким переважно не властиві превентивні кроки щодо убезпечення себе в Інтернеті», - зауважив Мороз.

Журналістка Інтернет-видання MediaSapiens ГО «Детектор медіа» Катерина Толокольнікова розповіла: «Для дітей цілком конкретними небезпеками є шахрайство з даними та грошима, або ж знайомства зі злочинцями, які можуть завдати шкоди в реальному житті. Проте, перебування онлайн також чинить значний вплив на психічне здоров'я підлітків. Мова йде не лише про травматичний досвід від перегляду контенту з насильством чи залежність від гаджетів, а й про погіршення навичок спілкування та цькування, яке може призвести до депресій, а часом і самогубств». Допомогти ж підліткам зорієнтуватися у світі медіа та Інтернету, зокрема навчити, як захистити себе в мережі, може мультимедійний онлайн-посібник з медіаграмотності для підлітків «МедіаДрайвер» , розроблений ГО «Детектор медіа».

Надія Дятел, співробітниця Лабораторії психології масової комунікації та медіаосвіти Інституту соціальної та політичної психології НАПНУ, підтвердила, що однією із загроз, з якими зустрічались в Інтернеті підлітки, є кібербулінг. Про це, за її словами, говорять результати всеукраїнського експерименту, що проводився Лабораторією психології масової комунікації та медіаосвіти.

У свою чергу, Олена Черних, голова Правління Центру кращого Інтернету та координаторка Національного комітету Дня безпечного Інтернету в Україні, запросила до відзначання Дня безпечного Інтернету 2019, який відбудеться 5 лютого. «В Україні цей день є одним із ключових для поширення ідей безпечного користування Інтернетом та сучасними цифровими технологіями. Тому ми вже розпочали підготовку, зокрема, Центр кращого Інтернету працює над аналізом нових рекомендацій Ради Європи із захисту дитини в цифровому просторі задля сприяння імплементації їх основних положень у нашій країні», - пояснила Черних.

Участь в обговоренні також взяли представники Управління ювенальної превенції Національної поліції України, Кіберполіції України, мобільного оператора lifecell, мНУО «Європейська медіа платформа». 

Нагадаємо, що з 24 листопада 2017 року за номером 116 123 (доступний з мобільних телефонів на всій території України) розпочала роботу «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації, роботу якої забезпечує ГО «Ла Страда-Україна». 


Перейти до списку публікацій