Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  19 Березня 2018, 13:03

МІП: У Львові презентували матеріали виставки «Україна-НАТО. Формула безпеки»

14 березня 2018 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулась презентація матеріалів "Україна-НАТО. Формула безпеки", присвячених співпраці між Україною та організацією Північно-Атлантичного договору.

«Україна, в історичному минулому, мала три шляхи розвитку своєї безпеки: перший – це тісна співпраця із Росією, другий – нейтральний статус. Третій шлях – вступ до НАТО. Перший варіант само собою показав, що Росія далеко нам не друг: анексія Криму, війна на Донбасі і багато іншого. Нейтральний або позаблоковий статус – теж нічого нам не дав. Жодна країна світу не може самостійно та повноцінно забезпечити собі безпеку без надійних союзників. Тому третій варіант – оптимальний для України - євроатлантична інтеграція у структуру НАТО. Минулого тижня у НАТО дали сильний позитивний сигнал, адже три країни (Україна у тому числі) отримали статус аспіранта, тобто, в найближчому майбутньому ми можемо стати повноправним членом НАТО. Це гарантія безпеки. Для нас важливо вести роз’яснювальну та інформаційну роботу, щоб молодь цікавилася цим питанням», – відзначив представник Міністерства інформаційної політики України Олександр Макобрій.

Представлені матеріали поділені на структурні фрагменти. Історична частина складається із стендів, де на основі цитат, історичних фактів та документів розкривається історія та мета створення НАТО. Одним з основних елементів є також спростування міфів про НАТО, серед яких є те, що НАТО є нібито ворожим військовим союзом, чи те, що НАТО нібито спровокувало Майдан тощо.

Захід організовано за підтримки Міністерства інформаційної політики України.


Перейти до списку публікацій