Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  18 Січня 2017, 17:01

МІП: У Києві презентували проект, що зблизить українців і кримських татар

18 січня в ІА «Укрінформ» за підтримки Міністерства інформаційної політики України відбулася прес-конференція, присвячена презентації проекту «Візерунки миру». Проект покликаний слугувати майданчиком для соціалізації кримських татар, їх єднання з українцями та збереження їхньої етнічності.

Еміне Джапарова, Перший заступник Міністра інформаційної політики України нагадала, що протягом останніх трьох років тема кримських татар залишається актуальною. «На жаль, до подій 2014 року тема Криму та кримських татар була відірвана від інформаційного та культурного простору України. Наша мета сьогодні – наблизити кримських татар до українців, адже Україна живе серед кримських татар в окупованому Криму. Окупаційна влада мститься кримським татарам у Криму за їх українськість. Наша задача захищати їх, як можемо», - наголосила Джапарова.

Міністр культури України Євген Нищук наголосив на необхідності створення платформ для об’єднання митців, які хочуть продовжувати втілення своїх ідей. «Я переконаний, подібні ініційовані проекти мають бути системними. Саме через мистецтво ми повинні підтримувати зв'язок із Кримом, через культуру – зцілювати болючі рани та бути єдиними в цьому», - повідомив Нищук.

Есма Аджиєва, радник Міністра культури, розповіла про значущість культурного самовираження, яке слугує об’єднуючим фактором у часи кризи. «Нащ проект – це трансляція мирних ідей, це культурна дипломатія, яка з історичних часів була притаманна кримськотатарському народу. Наш проект став місцем соціалізації та об’єднання, місцем збереження етнічності кримських татар. Зв'язок із митцями, які знаходяться на окупованій частині нашої території, є принципово важливим», - наголосила Аджиєва.

Участь у прес-конференції взяли: Еміне Джапарова – Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Євген Нищук – Міністр культури України; Віктор Шуткевич – заступник директора Швейцарського бюро співробітництва в Україні, координатор проектів; Есма Аджиєва – радник міністра культури України з питань Криму, координатор проекту «Візерунки миру»; Рустем Скібін – керівник ГО «Ель-Чєбєр», художник.

Довідково: В 2016 році за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва у Києві (SDC) був реалізований проект «Візерунки миру». Проект спрямований на збереження та розвиток кримськотатарської культурної спадщини: навчання та підготовку нових майстрів, збереження єдиного культурного простору з Кримом, підтримку професійних, наукових, творчих зв’язків, створення колекції кримськотатарського прикладного мистецтва.


Перейти до списку публікацій