Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  15 Лютого 2016, 09:02

МІП презентувало брошуру «Антологія сучасної кримської міфології. Російські та українські міфи про Крим, кримчан, кримських татар та анексії»

1

11 лютого 2016 року в ІА «Укрінформ» Міністерство інформаційної політики України організувало презентацію посібника для журналістів «Антологія сучасної кримської міфології. Російські та українські міфи про Крим, кримчан, кримських татар та анексії».

За словами радника Міністра з питань інформаційної політики щодо Криму Еміне Джеппар, посібник увібрав в себе 30 основних міфів – інформаційних викривлень про Крим, зокрема щодо історії, економіки, настроїв жителів півострова, а також кримських татар та анексії.

«МІП не може казати журналістам та редакціям, що саме писати про Крим, адже ми за свободу слова. Однак в брошурі наведені основні міфи про Крим, в розповсюдженні яких не має брати участі жоден журналіст», - зазначила Джеппар.

Радник також наголосила, що потенційним користувачем посібника є не лише журналісти, але й дипломати, експерти та політичні діячі. «Ми отримали від МЗС України біля 10 основних міфів (аргументів) про анексію Криму, з яким українським дипломатам постійно доводиться мати справу. Всі вони увійшли до брошури, яка наразі перекладається англійською мовою. Ми плануємо передати МЗС кілька тисяч примірників для подальшого розповсюдження закордоном», - повідомила Джеппар.

Телеведучий та кримський журналіст Павло Казарін розповів, що в професійній діяльності постійно стикається із рядом суб’єктивних уявлень про Крим.

«Цим виданням ми не намагалися зробити Велику радянську енциклопедію. Ми розвінчували міфи максимально доступною для всіх мовою, без надскладних формулювань для того, аби кожен, хто не знає глибинно про особливості Криму, міг використовувати цю інформацію», - згадав Казарін. Ініціатива створення посібника належить кримським переселенцям та реалізована завдяки кримським експертам. Інформаційними партнерами проекту є Міністерство закордонних справ України, Міністерство інформаційної політики України, Український інститут національної пам’яті, «Детектор медіа» «Крим.Реалії», «QirimInfo».

В заході взяли участь: керівник проекту Радіо Свобода «Крим.Реалії» Володимир Притула, історик Українського Інституту національної пам’яті Сергій Громенко, телеведучий та журналіст Павло Казарін, а також радник Міністра інформаційної політики України з питань Криму Еміне Джеппар.


Перейти до списку публікацій