Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  16 Листопада 2015, 17:11

Радник Міністра: «Отримати дозвіл на в’їзд в Крим іноземні журналісти зможуть всього за 1-2 дні»

1 

13 листопада 2015 року в Міністерстві інформаційної політики України відбулась міжвідомча робоча зустріч стосовно спрощення процедури в’їзду іноземних журналістів до окупованого Криму.

Сторони домовились про прискорення розгляду документів, при подачі в МІП, до одного, максимум двох днів. За словами радника Міністра Еміне Джеппар, головною проблемою для організації в’їзду в Крим є те, що обробка пакету документів триває до 5 робочих днів. До того ж, ЗМІ не мають гарантій отримання дозволу на в’їзд після подачі пакету документів до Державної міграційної служби України.

 «На практиці це означає, що журналіст або знімальна група має приїхати до Києва, подати документи до ДМС, чекати 5 днів й сподіватись про надання спецпропуску», – сказала радник Міністра.

Учасники робочої зустрічі домовились, що МІП виконуватиме функцію посередника у координації дій між ДМС та іноземними ЗМІ. Таким чином, відбуватиметься прискорений режим обробки документів іноземних ЗМІ після їх подачі. Еміне Джеппар зазначила, що надзвичайно важливим залишається висвітлення та правовий моніторинг ситуації із правами людини та свободою слова на анексованому півострові.

 «Іноземні журналісти сьогодні зголошуються на в’їзд в Крим із дотриманням українського законодавства. Головне завдання України в цих умовах – спростити для них цю складну процедуру», – підкреслила радник.

В зустрічі взяли участь: член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський, радник Міністра інформаційної політики Криму Еміне Джеппар, а також представники Міністерства інформаційної політики України, Міністерства юстиції України, Міністерства закордонних справ України та Державної міграційної служби України.

Зазначимо, що процедура отримання дозволу від Державної міграційної служби регламентується постановою КМУ від 4 червня 2015 р. № 367 «Про затвердження Порядку в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї». Вона, зокрема, передбачає особисту присутність під час подачі та отримання дозволу на в’їзд до Криму.

1


Перейти до списку публікацій