Міністерство інформаційної політики України


Заява МІП щодо кримінальної справи проти кримськотатарської журналістки Гульсум Халілової

Окупаційна влада в Криму в особі Кримського управління ФСБ Росії порушила кримінальну справу проти кримськотатарської журналістки, ведучої телеканалу ATR Гульсум Халілової за статтею 208 Кримінального кодексу Росії - «участь у збройному формуванні на території іноземної держави».

«Суд» в окупованому Криму заочно обрав Гульсум запобіжний захід у вигляді утримання під вартою та оголосив журналістку в міжнародний розшук.

МІП категорично засуджує переслідування журналістів в анексованому Російською Федерацією Криму та закликає міжнародні інституції і журналістські організації дати належну оцінку діям РФ щодо кримськотатарської журналістки Гульсум Халілової.

«Абсурдна справа проти Гульсум Халілової є продовженням такої політики, коли окупант з 2014 року знищував свободу слова в Криму нападами на журналістів та ЗМІ, а сьогодні вже перейшов до переслідування громадянських журналістів. Мета одна – тотальний страх та підпорядкування системі, придушення свободи слова та руйнація громадянських інститутів. Міністерство інформаційної політики України вкотре акцентує увагу світової спільноти на кричущі прояви порушення прав людини у Криму, переслідування журналістів та громадських активістів», – заявив Міністр інформаційної політики України Юрій Стець.Адреса цієї сторінки: http://mip.gov.ua/news/3165.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове