Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  31 Липня 2019, 09:07

МІП: Організатори та артисти креативно відзвітували про Другий фестиваль української музики «Твоя країна fest»

30 липня 2019 року у прес-центрі УНІА “Укрінформ” відбулася звітна прес-конференція за підсумками Другого фестивалю української музики «Твоя Країна fest», який пройшов за підтримки Міністерства інформаційної політики України.

Організатори та артисти поділилися враженнями від цьогорічного фестивального туру, а також розповіли про плани розширити географію та формат фестивалю.

Державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко наголосив на ключових цілях і концепції проєкту та зазначив: «Суть цих заходів - популяризація української мови, української музики, культури - всього українського в містах на прикордонні, де є велика кількість людей, яким потрібний український контент. Звичайно, це не тільки про музику, концерти, Фому, Бурмаку чи Скай - це також про все те, що ми називаємо українською ідентичністю. Під час концертів ми поширювали книги, брошури, розповідали про історію та культуру України. Без перебільшення, це справді знакова подія у житті невеликих прикордонних міст».

Лідер гурту «Мандри» Сергій Фоменко підкреслив, що важливою особливістю концертів було поєднання живого спілкування і музики: «Крім культури і мови, це ще і комунікація українців в легкій приємній атмосфері фестивалю. Насправді це повний міф про те, що люди, які живуть в Чорноморську або Бердянську, відрізняються від людей, що живуть в Мукачеві чи, наприклад, у Шостці чи Коростені. Люди прагнуть позитиву і щоб все було добре. Скрізь, де ми виступали, люди прагнуть відчувати себе учасниками країни Україна. І немає ліпшого варіанту, ніж культура, музика, яка є універсальним мистецтвом».

Народна артистка України Марія Бурмака розповіла, що для артистів важливим було те, що аудиторія, особливо в південних містах, дуже добре сприймала українські пісні попри те, що виступи саме українських гуртів там відбуваються дуже рідко: «В межах нашої країни українці відпочивають або в Одесі, або в трьох курортних містах - Бердянську, Скадовську, Чорноморську, і ,як правило, в цих містах концертів українських гуртів раніше взагалі не було. До нас підходили та дякували саме за такий фестиваль, його направленість. Люди співали разом з нами».

Виконавчий продюсер фестивалю Юрій Кошель подякував усім, хто працював над концертним туром, та відзначив, що формат фестивалю у цьому році був доволі непростий, особливо в організаційному плані, втім це не завадило провести його на високому рівні.

Цікавою несподіванкою стало музичне завершення звітної прес-конференції - імпровізований дует Сергія Фоменка та Марії Бурмаки, які наживо виконали кілька українських пісень.

Нагадаємо, що цьогорічний фестиваль «Твоя країна fest» проходив з 15 червня по 4 липня в семи містах України - Коростені, Чернігові, Мукачеві, Шостці, Бердянську, Скадовську та Чорноморську.

У фестивалі брали участь Сергій Фоменко (Фома) та гурт "Мандри", гурти "Друга ріка" та "СКАЙ", Марія Бурмака, Іванка Червінська, Оксана Муха, гурти "Джипсі Лір" та "Вася Клаб".

Головна мета фестивалю - об’єднання територіальних громад, різновікової та різнонаціональної аудиторії прикордонних та віддалених міст України шляхом культурної комунікації, популяризація української мови, збереження та розвиток духовно-моральних цінностей.


Перейти до списку публікацій