Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  12 Липня 2019, 17:07

Офіційна позиція МІП щодо запланованого показу телеканалом «112 Україна» фільму Олівера Стоуна «Нерозказана історія України»

Міністерство інформаційної політики України вважає, що намір телеканалу «112 Україна» демонструвати в своєму ефірі пропагандистський телефільм Олівера Стоуна «Revealing Ukraine» має ознаки загрози для інформаційної безпеки України.

МІП вважає неприпустимим трансляцію на українських телеканалах відеоматеріалів, що відкрито поширюють антиукраїнські наративи кремлівської пропаганди та маніпуляції, що використовуються Російською Федерацією в ході гібридної війни проти України. 

Наявна інформація про відеоматеріал «Revealing Ukraine», назва якого перекладена як «В боротьбі за Україну», виготовлено з метою просування пропагандистських наративів держави-агресора, багато з яких вже неодноразово були розвінчані та спростовані, як офіційними державними органами України, так і громадськими організаціями та волонтерами, які протидіють поширенню дезінформації в українському інформаційному просторі.

Зокрема, аналіз отриманої інформації говорить про те, що фільм Олівера Стоуна, не дотримуючись жодного балансу у подачі інформації, просуває кремлівську пропаганду про те, що події Революції Гідності були керованими ззовні Сполученими Штатами Америки, що Російська Федерація не має відношення до агресії на Донбасі, що захоплення українських моряків у Керченській протоці є провокацією влади України та багато інших.

Просування згаданих пропагандистських наративів напередодні виборів шляхом демонстрації фільму на українських телеканалах має на меті загострення і дестабілізацію суспільно-політичної та соціально-економічної ситуації в Україні, а також сприяє проведенню державою-агресором спеціальних інформаційних операцій в Україні та інших державах з метою створення негативного іміджу України у світі.

Норми Доктрини інформаційної безпеки України визначають такі факти як загрози національній безпеці України в інформаційній сфері. Крім того, цей відеоматеріал має на меті виправдання агресії Російської Федерації та введення в оману світової аудиторії щодо реальних причин окупації окремих районів Донецької та Луганської областей, а також Кримського півострову.

МІП вважає, що поява в ефірі українського телеканалу відверто пропагандистського фільму є черговим етапом масштабної антиукраїнської кампанії держави-агресора, що спрямована на дискредитацію України в світі, підрив національної єдності та провокації внутрішньонаціональних конфліктів та ворожнечі всередині Україні.

З метою захисту інформаційного суверенітету нашої держави та протидії зовнішнім негативним впливам, МІП звертається до усіх компетентних органів, зокрема Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та Служби безпеки України, з проханням надати кваліфікацію діям телеканалу «112 Україна» та невідкладно вжити відповідних заходів у межах своєї компетенції.

 

Перейти до списку публікацій