Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  7 Червня 2019, 16:06

МІП: У Києві обговорили стан свободи слова та розвиток медіасфери

6 червня 2019 року в прес-центрі УНІА «Укрінформ» відбувся круглий стіл на тему «Свобода слова в Україні: виклики та можливі рішення».

Учасники заходу обговорили основні виклики та пріоритети у сфері медіа, актуальні проблеми законодавчого регулювання та  інструменти для покращення стану свободи слова в Україні, а також підсумки реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ.

"Інформаційна війна триває. Ми часто кажемо, що вона як радіація, ми її не бачимо, але вона має дуже деструктивний вплив. Когнітивна війна недооцінена, тому що здебільшого всі фокусуються на кібербезпеці, на цьому вимірі", - зазначила під час заходу Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

Але навіть в умовах інформаційної війни МІП не стало відомством, яке тисне на ЗМІ, бо вважає найкращою зброєю свободу слова та правду, підкреслила Е. Джапарова.

У свою чергу державний секретар Міністерства Артем Біденко звернув увагу на те, що Україна є активним учасником платформи Ради Європи для захисту журналістики та безпеки журналістів.

«Ми входимо у п’ятірку країн, які найкраще реагують на порушення свободи слова. На сьогодні по Україні 47 запитів, 7 з яких вирішені, по 39 є відповіді і ми чекаємо вирішення найближчим часом», - сказав він.

Участь у обговоренні взяли представники Комітету ВРУ з питань свободи слова та інформаційної політики, Національної поліції України, Міністерства внутрішніх справ України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, ПАТ «НСТУ», Комісії з журналістської етики, ГО «Інститут масової інформації», а також представники громадянського суспільства та міжнародних організацій.

Круглий стіл організувало Міністерство інформаційної політики України спільно з проектом Ради Європи «Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в України» та ГО «Інститут масової інформації».


Перейти до списку публікацій