Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  31 Травня 2019, 13:05

МІП: Документальну стрічку «1944» показали у Києві, Львові та Луцьку

Після прем’єрного показу у Києві 17 травня 2019 року документальну стрічку «1944», зняту компанією Fresh Production на замовлення Міністерства інформації України, показали у Львові та Луцьку.

Покази відбулися 18 травня у центральній бібліотеці Луцька та в арт-центрі «Дзиґа» у Львові.

«Цей фільм – це акт єднання із Кримом. Акт нагадування, що кожен злочин має обличчя, що за кожен злочин має бути відповідальність. Переконана, що всі ті, хто побачить цей фільм, зрозуміє, чому кримські татари зайняли проукраїнську позицію», - зазначила Перший заступник Міністра інформаційної політики Еміне Джапарова.

Стрічка режисерів Фатіми Осман та Юнуса Паші присвячена 75-й річниці депортації кримськотатарського народу. У фільмі історію депортації розповідають люди, які безпосередньо її пережили. Вони діляться своїми спогадами про дні депортації, про «товарняки», про перші роки заслання, коли люди тисячами вмирали від голоду і хвороб, про те, як їм самим вдалося вижити в цих нелюдських умовах. В результаті було насильно вивезено 191 044 кримських татар, з яких  46% загинуло.

Творці стрічки зробили все для того, щоб надати можливість глядачам  України і світу більше дізнатися про жахіття  1944 року, дозволити людям  відчути та розділити з ними біль історії - задля запобігання повторення подібного в майбутньому. Документальний фільм "1944" - це спроба показати й те, чого ще не знали раніше. Особисті історії, які є в родині кожного кримського татарина, повинні залишитися в пам'яті всіх наступних поколінь.


Перейти до списку публікацій