Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  27 Травня 2019, 14:05

МІП: У Києві завершила роботу виставка «Вкрадений Крим. Історія депортації»

26 травня 2019 року завершила роботу виставка «Вкрадений Крим. Історія депортації», створена за підтримки Міністерства інформаційної політики України до 75-х роковин депортації кримських татар.

У останній день експозицію відвідали Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв та лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук.

«Гідне завершення потужного проекту, який готували п`ять десятків людей, який об’єднав Крим та Україну, який розповів історію депортації не тільки цифрами та інформацією, а почуттями та образами, символами та звуками, світлом та кольором. Гідне завершення роботи для всіє команди!», - зазначила Е. Джапарова.

Мистецький проект «Вкрадений Крим. Історія депортації» складається з 11 інсталяцій, у яких кримськотатарські та українські митці переосмислюють болючі історичні події через мистецтво та сучасні цифрові засоби.

«Долі нас, українців і кримських татар, дуже схожі. Нас завжди хотіли поставити в рамки. Хотіли протягом історії не дати нам бути собою. Дуже велика повага до цілого народу, який депортували в Середню Азію, а вони повернулися назад на Батьківщину і продовжують плекати свою культуру», - поділився враженнями від виставки С. Вакарчук.

Метою проекту є показати емоції та суть трагічних подій, які повторюються зі століття у століття; нагадати, що непокаране і не засуджене зло зростає та нападає знову.  Адже 18-20 травня 1944 року наказом радянської влади все кримськотатарське населення було насильно виселене до Середньої Азії та Уралу. За перші роки депортації померло 46,2% народу. За період депортації була знищена ціла культура з її обрядовістю і традиціями.


Перейти до списку публікацій