Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  13 Травня 2019, 12:05

МІП: У Києві презентували книгу Г. Бекірової «Мустафа. Шлях лідера»

12 травня 2019 року в Києві в рамках заходу з ушанування пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу 1944 року відбулася презентація книги історика Гульнари Бекірової «Мустафа. Шлях лідера», виданої за підтримки Міністерства інформаційної політики України.

«Книга про шлях Мустафи Джемілєва – це, фактично, рецепт боротьби за Крим. Після депортації 1944 року кримські татари повернулись в Крим завдяки своїй боротьбі, національному руху. Так само і зараз Крим не повернеться просто так, ми маємо його вибороти. Читаючи цю книгу, очевидно це усвідомлюється! МІП підтримало видання саме через це», - зазначила Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

Автор книги Г. Бекірова підкреслила, що Мустафа Джемілєв є справжнім символом незламності кримськотатарського народу.

«Він пережив депортацію, страшні перші роки вигнання, а потім довгі роки безпрецедентно мужньо боровся за повернення кримськотатарського народу на історичну батьківщину. Сьогодні Мустафа аг'а є визнаним моральним авторитетом демократичної України. Він - лідер свого народу, як і раніше бореться за свою батьківщину – Крим», - сказала вона.

У рамках заходу відбулася вистава, присвячена пам’яті жертв депортації, фотовиставка родин сучасних кримськотатарських політв’язнів, а також ярмарок сувенірної продукції з кримськотатарською символікою, книжок, дитячих саморобок та малюнків. Зібрані кошти будуть передані родинам політв’язнів.


Перейти до списку публікацій