Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  26 Квітня 2019, 12:04

МІП спільно з Нацполіцією провело тренінг з онлайн-безпеки для журналісток

25 квітня Міністерство інформаційної політики України спільно з Національною поліцією України, Офісом Ради Європи в Україні,  Інститутом масової інформації та Google Україна провело тренінг «Онлайн-безпека для журналісток. Запобігання кібербулінгу в Інтернеті».

За інформацією Інституту масової інформації (ІМІ), саме жінки журналісти зазвичай стають жертвами інтернет-загроз. Так, згідно соціологічних досліджень ІМІ, 42% журналісток України стикалися з інтернет-загрозами, серед яких – тролінг, атаки ботів, злами акаунтів, погрозливі листи та фішинг.

Відтак, безпека у мережі є актуальним питанням для обговорення у колі жінок, які працюють у ЗМІ.

Програму тренінгу було сформовано таким чином, щоб журналістки отримали практичні інструменти особистої безпеки у кіберпросторі, ознайомилися з  алгоритмами дій для фіксування випадків кіберзлочинів, отримали поради психолога та юриста щодо коректного реагування на кібербулінг, пов’язаний з їхньою професійною діяльністю.

За словами державного секретаря МІП Артема Біденка, захист свободи слова професійної діяльності журналістів є одним з пріоритетних напрямків діяльності Міністерства. «Одне з завдань Міністерства інформаційної політики України – забезпечення в Україні умов для вільної й якісної журналістики», зазначив він.

Голова Офісу Ради Європи Мортен Енберг підтримав роботу, яку Міністерство інформаційної політики України здійснює в рамках співпраці з Платформою Ради Європи, та підкреслив, що механізм оперативного реагування на повідомлення, створений Україною, є досить ефективним.


Перейти до списку публікацій