Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  8 Квітня 2019, 12:04

Е. Джапарова: Міжнародна спільнота недооцінює когнітивний вплив РФ

5 квітня 2019 року Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова взяла участь у публічному обговоренні на тему «На шляху до Торонто - українське громадянське суспільство та інформаційна стійкість через п'ять років після Майдану» (Public discussion: On the Road to Toronto – Ukraine’s Civil Society and Information Resilience Five Years After Maidan) у Брюсселі (Королівство Бельгія).

Метою заходу стало обговорення питань, пов’язаних з протидією гібридній війні та дезінформації, а також підтримки незалежних медіа.

«Міжнародна спільнота недооцінює когнітивних впливів, через які дуже швидко змінюються свідомість та формуються нові ідентичності. Захід здебільшого фокусується на кібер-компоненті, коли мова йде про інфобезпеку. Втім досвід України чітко показує, шр когнітивна війна Росії, де в хід йде все - від медіа, експертів та ГО до зірок Голівуду в якості «корисних ідіотів», - є відносно дешевим способом впливати на світ та окремі країни. Мета - реалізація контролю, втручання та імперської мрії «великої Росії», - зазначила Е. Джапарова.

Окрему увагу у своєму виступі вона приділила репресивним діям РФ в окупованому Криму, де зачистили класичну незалежну журналістику, а тепер репресують громадянських журналістів.

Участь у заході також взяла Голова комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко, депутати Європарламенту, експерти, журналісти та громадські активісти.

Публічне обговорення є підготовчою публічною подією до Третьої конференції з реформ в Україні, яка пройде в липні цього року у Торонто (Канада) за участю Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана. Захід ініціювала Місія Канади в ЄС та Група Європейської Комісії з підтримки України.


Перейти до списку публікацій