Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  5 Квітня 2019, 13:04

Д. Золотухін презентував "Білу книгу інфоспецоперацій проти України" в Естонії

5 квітня 2019 року заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін презентував у Таллінні проект МІП – «Білу книгу спеціальних інформаційних операцій проти України 2014-2018». Презентація була організована аналітичним центром «Міжнародний центр захисту та безпеки», афілійованим з урядом Естонії.

Дмитро Золотухін почав презентацію із цитати Міністра закордонних справ України Клімкіна: «Росія бреше в промисловому масштабі». Він пояснив: «Якщо Голлівуд називають фабрикою мрій, то російський Кремлівуд – це фабрика брехні. Москва витрачає на пропаганду колосальні гроші – до трьох мільярдів доларів на рік. Щоб спростувати всі російські фейки, знадобиться значно більше ресурсів. Тому ми пропонуємо формат Білої книги для поширення обізнаності про принципи, за якими працює дезінформаційна машина Кремля».

Заступник Міністра розповів, що за весь період спостереження МІП нарахувало близько 30 різних тем антиукраїнської агітації в російських ЗМІ. «У Білій книзі ми висвітили 10 основних наративів у вигляді «серіалів», що складаються з окремих «сезонів» і «серій» фейків, які пов’язані тематично», –  зазначив він.

«Головне, у чому Кремлівуд намагається переконати широку аудиторію, це ідея того, що Україна, як незалежна держава, не відбулася. У рамках цього серіалу нині російська пропаганда поширює фейкові новини про те, що вибори в Україні будуть сфальсифіковані, визнавати їх результати не можна», – сказав Дмитро Золотухін.

Участь у заході також взяли Посол України в Естонії Мар’яна Беца та журналіст Олександр Демченко. Презентацію відвідали представники дипломатичного корпусу, експерти з питань дезінформації, представники уряду Естонії та інші зацікавлені спеціалісти.

Нагадаємо, 12 лютого відбулася презентація “Білої книги спеціальних інформаційних операцій проти України 2014-2018”.


Перейти до списку публікацій