Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  3 Квітня 2019, 11:04

МІП обговорило зі студентами спеціальні інформаційні операції Кремля

2 квітня 2019 року заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін презентував студентам закладів вищої освіти дослідження МІП – «Білу книгу спеціальних інформаційних операцій проти України 2014-2018».

У ході презентації Д.Золотухін зазначив, що сьогодні в усьому світі експерти, які займаються вивченням технологій дезінформації та пропаганди, погоджуються в тому, що простий фактчекінг і спростування кожного окремого фейку наразі є вкрай неефективними, адже вимагають набагато більше ресурсів і зусиль, аніж було витрачено на створення брехні. Перевага ж «Білої книги», яка структурована у вигляді набору «серіалів» (наративів) з декількома «сезонами» (піднаративами), саме у тому, що вона пропонує концепцію системного бачення російської пропаганди та модель, за якою набагато легше розпізнавати нові російські фейки.

Дмитро Золотухін навів приклад, що демонструє зручність запропонованої у «Білій книзі» моделі. «Нещодавно російська група Conflict Intelligence Team опублікувала розслідування, присвячене, нібито, появі у Сирії нової приватної військової компанії родом з України. Це - лише чергова серія російської спеціальної інформаційної операції, націленої на дискредитацію України», - пояснив він.

Заступник Міністра також підкреслив, що Росія не збирається зупинятися у виробництві фейків, а отже на нас чекають як нові «серіали» російської пропаганди, так і нові сезони та серії тих, що вже всім добре знайомі.

Нагадаємо, 12 лютого відбулася презентація “Білої книги спеціальних інформаційних операцій проти України 2014-2018”.


Перейти до списку публікацій