Міністерство інформаційної політики України


Е. Джапарова: РФ намагається максимально затягнути повернення «скіфського золота» до Києва

15 березня 2019 року в прес-центрі УНІА «Укрінформ» відбулася прес-конференція на тему «Справа про «скіфське золото». Як Україна відстоює свої культурні цінності».

Як заявила під час заходу Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, позиція РФ у справі є лакмусовим папірцем її грабіжницької політики відносно України.

«Для Росії - це елемент когнітивної війни, війни наративів. Їм важливо показати своїм громадянам, що вони до останнього виборюють ці артефакти. Але треба розуміти, що їх мета – це не повернення «скіфського золота» до Криму, для цього у них надто слабка правова позиція. Вони просто намагаються максимально затягнути повернення артефактів до Києва», - зазначила Е. Джапарова.

Міністр культури України Євген Нищук підкреслив, що Україна у цій справі буде боротися до кінця і не збирається йти на жодні постуки.

«Говорити зараз, коли повернеться колекція до України, ми не беремося,  інша справа,  що ми принципово не відходимо від твердої позиції – виставкові експонати це безцінне надбання української держави і наша гордість», - наголосив він.

Участь у прес-конференції також взяли Перший заступник Міністра культури Світлана Фоменко та заступник Міністра юстиції Сергій Петухов.

Нагадаємо, що 11 березня 2019 року відбулося засідання Апеляційного суду Амстердама у справі за позовом держави Україна до Музею Алларда Пірсона - археологічного музею Амстердамського університету (Королівство Нідерландів) про повернення в Україну експонатів виставки «Крим — золотий острів у Чорному морі» або «Скіфське золото».

Апеляційний суд  має оголосити рішення у справі 11 червня 2019 року.

14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв повинні бути повернуті в Україну. Рішення було винесено на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності повинні бути повернуті суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції.Адреса цієї сторінки: http://mip.gov.ua/news/2989.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове