Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  11 Березня 2019, 15:03

Е. Джапарова: РФ використовує справу про «скіфське золото» як елемент когнітивної війни

11 березня 2019 року Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова взяла участь у засіданні Апеляційного суду Амстердама у справі за позовом держави Україна до Музею Алларда Пірсона - археологічного музею Амстердамського університету (Королівство Нідерландів) про повернення в Україну експонатів виставки «Крим — золотий острів у Чорному морі» або «Скіфське золото».

«Ця справа теж вже стає класикою гібридної війни, коли демократичні інструменти використовуються у маніпулятивних цілях. Справа «Скіфське золото» для росіян, які контролюють кримські музеї, є елементом когнітивної війни. Вони «вичавлюють» всі медійні соки та створюють образ переможних борців за «своїх» та «справедливість». Вони усвідомлюють слабкість своєї правової позиції та обирають іншу тактику. В ній їх «перемога» оцінюється не фактом повернення артефактів в Крим, а фактом затягнення процесу їх повернення до Києва», - зазначила Е. Джапарова.

Участь у засіданні також взяли Міністр культури України Євген Нищук, заступник Міністра юстиції України Сергій Петухов, українські музейники та радники.

Нагадаємо, колекцію «скіфського золота» вивезли з Криму на виставку в музей в Амстердамі ще до окупації півострова Росією.

14 грудня 2016 року Окружний суд Амстердама ухвалив рішення про те, що експонати кримських музеїв повинні бути повернуті в Україну. Рішення було винесено на основі конвенції ЮНЕСКО, згідно з якою художні цінності повинні бути повернуті суверенній державі, що надала їх для тимчасової експозиції.

28 березня 2017 року Апеляційний суд Амстердама отримав від представників кримських музеїв апеляцію на рішення Окружного суду Амстердама.


Перейти до списку публікацій