Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  5 Грудня 2018, 13:12

МІП: Презентовано випуск часопису «Ї», присвячений історії кримських татар

4 грудня 2018 року у прес-центрі ІА «Укрінформ» відбулась презентація ювілейного 90-го випуску культурологічного часопису «Ї», присвяченого історії і сьогоденню кримськотатарського народу.

«Часопис присвячений історії, культурі кримськотатарського народу, його боротьбі за повернення. Прочитавши його, можна чітко зрозуміти, що відбувається сьогодні, бо інструменти репресивної машини зараз і 200 років тому, починаючи з першої анексії Криму Катериною, а потім сталінським режимом - вони незмінні", - зазначила Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

Ініціатором проекту виступила литовська громадська організація «Східноєвропейська кооперація» (East European Cooperation), яку фінансує МЗС Литовської Республіки.

Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської Республіки в Україні Марюс Януконіс підкреслив, що його країна багато століть має зв'язки з кримськими татарами.

У свою чергу Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв високо оцінив зміст часопису і закликав усіх бажаючих ознайомитись з ним онлайн (http://www.ji.lviv.ua/n90texts/N90-Krymski_tatary.htm).

Участь у заході також взяли історик, член Українського ПЕН-центру Гульнара Бекірова та програмний директор ДП «Кримський дім» Алім Алієв.


Перейти до списку публікацій