Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  4 Грудня 2018, 16:12

МІП представило в Брюсселі наративи російської пропаганди, що можуть бути використані для втручання у вибори

3 грудня 2018 року заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін узяв участь у експертному обговоренні з проблематики недопущення втручання третіх сторін у виборчі процеси в Україні та Європейському Союзі. Захід  був організований Постійними представництвами України та Польщі при ЄС у Брюсселі.

 На сесії, присвяченій підвищенню стійкості до ворожої дезінформації напередодні виборів, заступник Міністра зазначив, що в цей час держава може реалізовувати лише декілька механізмів: моніторинг і роз’яснення громадянам того, що відбувається. За словами Дмитра Золотухіна, оскільки російська пропаганда постійно повторюється та тиражує фейкові новини в рамках одних і тих самих наративів, у передвиборчий період важливо мати розуміння попередніх спеціальних інформаційних операцій Кремля.

«Розповсюдження вигадок про Україну можна порівняти з випуском серіалів, над яким працює ціла індустрія «Кремлевуд». Кожний «серіал» російської дезінформації поділяється на «сезони», що є більш складним комплексом ідей усередині «серіалу». Серед таких серіалів російської пропаганди: зв'язок ІДІЛ з Україною, злочини ЗСУ, катастрофа Boeing MH17, військові НАТО на Донбасі, Україна як неспроможна держава тощо», - розповів Дмитро Золотухін.

Під час експертного обговорення було зазначено, що Росія постійно удосконалює та урізноманітнює технології та інструменти небезпечного і шкідливого втручання, у тому числі у функціонування критичної інфраструктури. Учасники заходу дійшли до висновку, що ЗМІ та соціальні мережі не повинні використовуватися для зміни політичних систем у незалежних державах та маніпулювання громадською думкою.

Зазначимо, така українсько-польська ініціатива мала на меті допомогти виробити ефективні механізми координації між Україною та Євросоюзом для недопущення втручання третіх країн (зокрема, Російської Федерації) у президентські та парламентські вибори в Україні, а також у вибори до Європарламенту в 2019 році.


Перейти до списку публікацій