Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  9 Листопада 2018, 13:11

Д. Золотухін: У РФ працює ціла індустрія, що розповсюджує вигадки про Україну

8 листопада 2018 року заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін взяв участь у конференції високого рівня «Уроки гібридного десятиліття: що треба знати для успішного руху вперед». 

Заступник Міністра представив проект Міністерства інформаційної політики, присвячений спеціальним інформаційним операціям Кремля в 2014-2018 роках. За словами Д. Золотухіна, Російська Федерація тиражує фейкові новини в рамках одних і тих самих наративів, що можна порівняти з телевізійними серіалами. «У кіноіндустрії є три великих центри: Голлівуд як лідер цієї індустрії, Боллівуд в Індії та Нолівуд у Нігерії. Кремлівуд - це аналогічна індустрія, що розповсюджує вигадки про Україну», - розповів він. 

Як зазначив Д. Золотухін, кожний «серіал» російської дезінформації поділяється на «сезони», що є більш складним комплексом ідей усередині «серіалу». Наприклад, серіал про зв'язок ІДІЛ з Україною базується на простому наративі. «Увесь світ виступає проти ІДІЛ, а росіяни намагаються переконати європейську спільноту, що й Україна дуже близька до терористів. Тому треба дозволити Росії «розібратися» із Україною. У рамках цього серіалу є окремі сезони про постачання Україною зброї терористам, про табори джихадистів на південній території України тощо», - пояснив заступник Міністра. 

Серед інших серіалів російської пропаганди: злочини ЗСУ, катастрофа Boeing MH17, військові НАТО на Донбасі, Україна як неспроможна держава тощо. 

Д. Золотухін зазначив, що варто не розвінчувати кожну з таких історій Кремля, а просто розуміти, як функціонує їхнє інформаційне поле, та розвивати власний стратегічний наратив.


Перейти до списку публікацій