Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  6 Листопада 2018, 09:11

Е. Джапарова відвідала з робочим візитом Нью-Йорк

29 жовтня – 3 листопада 2018 року Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова у складі української делегації побувала з робочим візитом у Нью-Йорку (США).

У рамках візиту Е. Джапарова взяла участь у засіданні Ради Безпеки ООН щодо ситуації в Україні. Також вона виступила під час презентації доповіді Управління Верховного комісара ООН з прав людини «Ситуація з правами людини в тимчасово окупованих Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна)».

Окрім того, Перший заступник Міністра провела низку робочих зустрічей, зокрема з представниками делегацій Індії, Колумбії, Мексики, Уругваю, Чилі, Бутану, Гватемали, Ямайки, Гаїті, Таджикистану, Вануату, Кірібаті та інших. Під час зустрічей Е. Джапарова закликала співрозмовників підтримати резолюцію щодо прав людини в АРК та м. Севастополь, голосування по якій має відбутись у Третьому комітеті ГА ООН 15 листопада (на самій Генасамблеї – у грудні).

«Наразі відбувається процес перемовин та роботи із делегаціями. Немає остаточної цифри країн, які стануть співавторами проекту. Зараз співавторів вже понад 30», - зазначила Перший заступник Міністра інформаційної політики.

Проект резолюції має засуджувальну частину, де, фактично, проголошуються злочини РФ в Криму, зокрема: автоматичне надання громадянства РФ громадянам України в Криму та депортація незгодних; використання судової психіатрії та тортур проти інакомислячих; викрадення людей та політичні переслідування; політично вмотивоване судочинство; заборона діяльності Меджлісу та проголошення його «екстремістською» організацією; використання антитерористичного та антиекстремістського законодавства у політичних цілях; блокування українських ЗМІ та використання частотного ресурсу України; ігнорування рішень міжнародного суду ООН тощо.

Це буде вже третя резолюція ООН, присвячена ситуації з правами людини в Криму. Перші дві були прийняті у 2016 і 2017 роках відповідно. Унікальність цих резолюцій полягає в тому, що вперше країну-постійного члена Ради Безпеки ООН називають країною-окупантом.


Перейти до списку публікацій