Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  26 Жовтня 2018, 12:10

МІП: Презентовано аналіз порушень прав людини в окупованому Криму за 9 місяців 2018 року

25 жовтня 2018 року у прес-центрі ІА «Укрінформ» відбулася прес-конференція на тему «Презентація аналізу порушень прав людини в окупованому Криму за 9 місяців 2018 року».

Під час заходу радник Міністра інформаційної політики України з питань інформаційної реінтеграції Криму Юлія Каздобіна наголосила на важливості моніторингу та інформування про порушення прав людини в Криму.

«По-перше, мешканці Криму є громадянами України, і Україна має захищати їх усіма доступним способами. В умовах окупації інформування міжнародної спільноти про порушення з боку окупанта допомагає продовжувати тиск на РФ з метою звільнення території України та припинення переслідувань та утисків її громадян. По-друге, цю інформацію потрібно доносити до мешканців  вільної України. Ми маємо добре розуміти, з чим можемо зіткнутися, якщо Україна припинить чинити опір російській агресії», - зазначила Ю. Каздобіна.

Участь у заході взяли голова правління ГО «Кримськотатарський ресурсний центр», член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв та менеджер з комунікацій цієї організації Ельвір Сагірман.

За даними аналізу, проведеного Кримськотатарським ресурсним центром, за 9 місяців 2018 року в Криму зафіксовано 6 жертв окупаційного режиму, 4 з яких - кримські татари. Ще одна людина за цей час поповнила список пропалих безвісти.

Лише з початку цього року в Криму було зафіксовано 79 обшуків, 68 з яких проходили у будинках кримських татар. Окупанти провели 79 допитів з представниками кримськотатарського народу. Із 138-ми заарештованих їх теж більшість - 107.

У числі фактів вандалізму було зазначено два випадки знищення культурної спадщини Криму, у тому числі при проведенні "реставрації" у Ханському палаці в Бахчисараї.


Перейти до списку публікацій