Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  24 Жовтня 2018, 18:10

Е. Джапарова: Росія намагається дискредитувати кримськотатарських лідерів

24 жовтня 2018 року в прес-центрі ІА «Укрінформ» відбулась прес-конференція з нагоди річниці звільнення незаконно засуджених в окупованому Криму заступників голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова та Ахтема Чийгоза.

Як зазначила під час заходу Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова, одним з аспектів підступної інформаційної політики Кремля є дискредитація лідерів кримськотатарського народу.

«З одного боку – окупанти обшуками, тортурами, політичними справами, штрафами та багатьма іншими формами репресій «вичавлюють» з Криму активних людей, громадян України - кримських татар. Їх депортують, оголошують нев’їзними, відкривають кримінальні справи і т. д. З іншого боку – руками підконтрольних кримських ЗМІ, на кшталт телеканалу «Міллет», вони намагаються дискредитувати кримськотатарських лідерів, називаючи їх втікачами, поширюючи міф серед кримських татар, що лідери заробляють політичний капітал на їх стражданнях, і цим самим максимально розірвати зв’язок між ними і народом, який у своїй більшості проживає на території окупованого півострова», - сказала вона.

Адвокат Микола Полозов окреслив перебіг судових слухань проти адміністрації президента РФ щодо надання указів про помилування, необхідних для обґрунтування правового статусу звільнених І. Умерова та А. Чийгоза. За його словами, обидва укази досі залишаються засекреченими.

Звільнені рік тому заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу розповіли, що не полишають наміру повернутися до Криму, і закликали українську владу та міжнародну спільноту більш активно боротися за звільнення політв’язнів Кремля.

«Обміни ні до чого не приведуть, мають бути відповідні санкції проти Росії з боку міжнародної спільноти», - підкреслив на прес-конференції народний депутат України, Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Нагадаємо, 25 жовтня 2017 року Ахтема Чийгоза і Ільмі Умерова, незаконно засуджених в окупованому Криму, Росія видала Туреччині. Ільмі Умеров був засуджений до 2 років колонії-поселення за звинуваченням у нібито публічних закликах до порушення територіальної цілісності Росії. Ахтем Чийгоз був засуджений до 8 років позбавлення волі у "справі 26 лютого".


Перейти до списку публікацій