Міністерство інформаційної політики України


Е. Джапарова у Європарламенті: Росія системно порушує права людини у Криму

9 жовтня 2018 року Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова взяла участь у конференції на тему «Поза геополітикою: чому кримськотатарський випадок має значення?» (Beyond Geopolitics: Why the Crimean Tatar Case Matters?), що пройшла у Європейському парламенті  у Брюсселі (Бельгія).

Вона розповіла про численні випадки порушення прав людини на території окупованого Росією Криму: з вересня 2017 року по червень 2018 року Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 81 такий випадок, жертвами стали 167 осіб.

«Зараз близько 70 українців є політичними в’язнями у Росії та окупованому нею Криму. І це не лише помста за прояви громадянської позиції. Російські окупанти намагаються посіяти на півострові такий рівень страху, щоб кримські татари вже не змогли чинити опір», - зазначила Е. Джапарова.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров підкреслив, що незупинена у своїй агресії Росія «продовжує свою війну та залишається загрозою для всього демократичного світу».

У свою чергу голова Представництва України при ЄС Микола Точицький висловив думку про необхідність створення платформи з деокупації Криму, без якої не можливо захищати права людини на окупованому півострові.

У заході також взяли участь директор ДП «Кримський дім» Алім Алієв, депутати Європейського парламенту, аналітики та експерти.Адреса цієї сторінки: http://mip.gov.ua/news/2676.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове