Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  28 Вересня 2018, 15:09

Е. Джапарова: Перехідне правосуддя необхідне в умовах неминучої деокупації

25 вересня 2018 року Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова взяла участь у роботі круглого столу на тему «Перехідне правосуддя як шлях подолання наслідків конфлікту та збройної агресії».

«Для мешканців окупованих територій важлива інформація, пов’язана з їх життєдіяльністю та майбутнім. Все, що стосується сервісів та послуг держави, пільгових процедур та всіх процесів, пов’язаних із документами, - ключовий запит саме на таку інформацію. І звісно, цікавить, що буде далі? Деокупація є неминучою, тому потрібне перехідне правосуддя. Ми знаємо, що сьогодні є принаймні два законопроекти, зареєстровані у ВРУ: «закон про колабораціонізм» та так званий «закон про прощення». Дуже важливою в умовах окупації є візія майбутнього», - зазначила Е. Джапарова у своєму виступі.

Захід організував Комітет  Верховної  Ради  України з  питань  прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин за підтримки Української Гельсінської спілки з прав людини та проекту USAID «Права людини в дії».

Мета круглого столу – обговорення перспектив використання міжнародного досвіду перехідного правосуддя у врегулюванні збройного конфлікту на території України та в постконфліктний період, недопущенні безкарності та ефективного розслідування воєнних злочинів, запровадженні нових підходів з надання допомоги жертвам конфлікту та відновлення правових зв’язків із населенням окупованих територій.

Участь у його роботі взяли голова Комітету Верховної Ради України з питань прав людини і національних меншин і міжнаціональних відносин Григорій Немиря, виконавчий директор Української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко, директор програми USAID «Права людини в дії» (УГСПЛ) Тарас Цимбрівський, президент Європейського комітету з питань запобігання катуванням та експерт з міжнародного права Микола Гнатовський, народні депутати, представники міністерства та відомств, міжнародних та неурядових організацій, академічних установ України.


Перейти до списку публікацій