Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  26 Вересня 2018, 10:09

Е. Джапарова: Росія формує на території окупованого Донбасу нову ідентичність

25 вересня 2018 року Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова взяла участь у п'ятому засіданні Національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію», що пройшло у прес-центрі ІА «Укрінформ».

«Сьогодні відбувається активна пропаганда десятків російських або контрольованих місцевих медіа, мета якої, зокрема, - дискредитація України, українського суспільства і максимальне дистанціювання тих, хто живе по той бік лінії розмежування. РФ намагається переконати, що в нас «громадянська війна», а не агресія Росії проти України і, на жаль, маємо ситуацію, коли на окупованих територіях формують нову ідентичність так званих громадян «ЛНР»  та «ДНР», - зазначила вона у своєму виступі.

Е. Джапарова підкреслила, що «українська держава визнає Донбас невід'ємною частиною України, а жителів окупованих територій  - громадянами України».

«Стратегія інформаційної реінтеграції Донбасу - документ, який фіксує основи держаної інформаційної політики та смислове навантаження комунікації із мешканцями окупованих територій. У ньому чітко прописано, що окупація Донбасу - є актом збройної агресії РФ проти України та її громадян, а мешканці тимчасово окупованих територій – є «заручниками», - додала Перший заступник Міністра.

Вона також зауважила, що практичним виміром реалізації Стратегії стане План заходів, який буде подано на розгляд Уряду на початку наступного року.

Нагадаємо, 26 липня Кабінет Міністрів України схвалив Стратегію інформаційної реінтеграції Донбасу, розроблену Міністерством інформаційної політики України.

Ініціаторами Національної платформи «Діалог про мир та безпечну реінтеграцію» є незалежні українські громадські організації, серед яких Український незалежний центр політичних досліджень (УНЦПД), Центр з проблем безпеки та розвитку, Платформа соціальних та гуманітарних інновацій «Єдиний координаційний центр», громадський марафон #Навіщо_Нам_Бути_Разом?  в партнерстві з Комітетом Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин, Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України, Міністерствами закордонних справ Швейцарії, Фінляндії та Німеччини.


Перейти до списку публікацій