Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  30 Серпня 2018, 13:08

Е. Джапарова зустрілася з учасниками секції «Кримськотатарська гуманітаристика» Літньої школи МАНУ

29 серпня 2018 року у арт-хабі ІА «Укрінформ» відбулася зустріч-бесіда з учасниками секції «Кримськотатарська гуманітаристика» Літньої школи Малої академії наук України, організована за підтримки Міністерства інформаційної політики України.

Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова та радник Міністра культури України з питань Криму Есма Аджієва обговорили з 12-ма школярами, частина з яких приїхала з окупованого Криму, їх науково-дослідницькі роботи, присвячені історії та культурі кримськотатарського народу.

Е. Джапарова розповіла учням про діяльність МІП у сфері інформаційної реінтеграції Криму та побажала успіху у їхніх дослідженнях.

«Минулого року вперше в історії країни запрацювала секція Малої академії наук «Кримськотатарська гуманітаристика». Це теж одна з ознак зміни політики відносно корінного народу Криму - кримських татар. Розвиток інтелектуальної спроможності народу та, як наслідок, посилення ідентичності не є можливим для кримських татар за умов окупації. Імперська політика Росії цього не передбачає. Натомість одна з задач українського суспільства та держави - підтримка своїх громадян на окупованих територіях. Такі проекти саме про це - про збереження фізичних зв’язків, які активно намагається розірвати Росія», - зазначила Перший заступник Міністра.

Тематика наукових досліджень учасників МАН найрізноманітніша - традиції і звичаї кримських татар, історія кримськотатарської літератури, традиційна хореографія та музичні інструменти періоду Кримського ханства, кримськотатарська кухня, інтер'єр помешкань тощо.

Секцію "Кримськотатарська гуманітаристика" в МАН України було відкрито в грудні 2017 року. Вона об'єднує підлітків і молодь усієї України, незалежно від національності, з метою поглиблення знань і навичок у сфері кримськотатарської мови, культури, історії та мистецтва.


Перейти до списку публікацій