Міністерство інформаційної політики України


Інтерв'ю Міністра Юрія Стеця латвійському порталу "Латвійська громадськість засобів масової інформації"

 

Український контрудар Російській пропаганді - Створення "Міністерства правди" 

Міністерство інформаційної політики України було створене з метою протидії російській пропаганді та поліпшення законодавчої бази державної політики щодо діяльності засобів масової інформації. Пригадуючи відомий анти-утопічний роман «1984», його одразу охрестили «Міністерством правди».   

В них є тільки сьогодні, у нас є завтра

В інтерв'ю новинному порталу «Медуза» Міністр інформаційної політики Юрій Стець заявив:

-    На жаль, багато журналістів читали Оруелла, але ніколи не читали Черчилля, і це є проблема.

Таким чином, пригадувалось Міністерство інформації у Великобританії, що діяло в Першій і Другій світових війнах та яке, на думку Міністра, виправдало себе. Він хоче досягти того ж. Далі продовжив:

-    Але після моєї поради, вони почали читати Пелевіна та інших авторів, а я продовжив читати матеріали про американську контрпропаганду під час війни у В'єтнамі та Іраку. Це наші основні відмінності.

Він визнає, однак, що сам досі не читав Черчилля мовою оригіналу.

Міністерство працює над декількома проектами, наприклад, створенням каналу ыномовлення «Ukraine Tomorrow». Схожість назви з назвою каналу «Russia Today» є навмисною. Під час створення каналу Міністр зазначив:

-   В них є тільки сьогодні, але у нас є завтра.

Час воювати з Росією на інформаційному фронті

Ще один проект стосується анексування Росією Криму, який, на думку Стеця, втрачає міжнародне визнання як серед політиків, так і з боку засобів масової інформації.

-    Ми збираємося кожного дня інформувати про події, що відбуваються в Криму, щоб кожен, хто знаходиться в Україні та за кордоном, знали, що Крим є частиною України.

Але найбільша увага прикута до Інформаційних військ України або i - Army, які закликають ставати до їх лав в боротьбі проти російської пропаганди в Інтернеті. Саме так сказано в оголошенні на англійській версії сайту.

-  За рік ми створили потужну армію, яка мужньо захищає нас на Донбасі. Настав час дати відсіч російським окупантам на інформаційному фронті.

Вже в перший день, 23 лютого, до лав Інформаційних військ приєдналося близько 35 000 чоловік.

На питання, як багато людей приєдналися до iArmy, пан Стець відповідає питанням:

-   Яке населення Латвії?

-  Кількість складає два мільйони.

-  Скоро ми досягнемо тієї ж кількості.

Обіцянка не копіювати кремлівську пропаганду

Новостворена «армія» змушує сумніватися в тому, чи застосовує Україна методи російської пропаганди.

Особливо, коли в перші дні пішли чутки  про те, що сайт вчить, як створювати ботів — тих самих, які використовують кремлівські тролі. Міністр заперечує цей факт і звинувачує журналістів у таких твердженнях.

В основу чуток покладено  лист, в якому Інформаційні війська пояснюють своїм членам, як російські тролі створюють ботів. Стець заявляє, що журналіст, як було сказано раніше, помилково розтлумачив це як інструкцію вчинити  так само. В першій частині цього випадку має місце неуважність, в іншій — намір дискредитувати.

В іншому листі Інформаційні війська діляться своєю думкою з приводу конфлікту між Росією і Україною, а потім закликають поширювати її на сайті російського пропагандистського каналу «LifeNews». В інших завданнях, людей просять ділитися контентом Інформаційних військ і залучати нових членів.

Жодного втручання в роботу журналістів, звичайний захист країни

Міністр говорить:

-  Головна відмінність між нами і росіянами  є в тому, що кожна особа завербовується російськими спецслужбами з метою поширення інформації в обмін на фінансову винагороду. Це факт. Особа, що зареєструвалася на нашу платформу, не отримує жодної фінансової винагороди. Поширювати таку інформацію є виключним правом окремої людини, але ніяк не обов’язком.

Міністерство також викриває російських тролів, таким чином, існує конкретна група осіб, що здійснюють моніторинг їх діяльності в Інтернеті.

Стець показує скріншот, який демонструє кілька постів в Twitter. Користувачі різні, але повідомлення — ідентичне до єдиної букви.

-  Поширюючи такі скріншоти, люди бачать, що вони [пости] вочевидь є фейками; насправді це є інформаційна атака, тому що тисячі людей просто не можуть одночасно дублювати те ж саме речення з тією ж помилкою.

Коли Міністра запитали, чи здійснюється також моніторинг західних та українських ЗМІ, він відповів, що Міністерство не буде втручатися в роботу журналістів взагалі.

-  Ми не є регулятором. У нас інші цілі. Завданням журналістів є повідомлення. Нашим завданням є захист країни.

Тим не менш, він визнає, що функції Міністерства та ЗМІ дещо збігаються та обіцяє, що жодного журналіста не будуть схиляти до  співпраці.

 Адреса цієї сторінки: http://mip.gov.ua/news/254.html
При використанні матеріалів посилання на джерело - обов'язкове