Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  4 Червня 2018, 11:06

Е. Джапарова звернулась до ЄС з проханням призначити спеціального доповідача по Криму

31 травня у Брюсселі відбулося щорічне засідання Діалогу з прав людини між Україною та Європейським Союзом,  вчетверте з моменту підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та вперше з моменту набуття нею чинності.

У рамках заходу Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова виступила з ініціативою призначення спеціального доповідача ЄС з питань Криму.

«Єдиний шлях захисту жителів Криму за умов окупації та недопущення збільшення репресій - міжнародний розголос та тиск. Політика невизнання та санкції працюють. Втім Крим з кожним роком продовження окупації випадає з міжнародного порядку денного, а відповідно - і з інформаційного. Для політико-дипломатичного повернення півострова - це ключові складові. Вважаю необхідним існування формалізованих, інституційних та системних форматів по  Криму. Саме тому звернулась із проханням запустити ad hoc інструмент в рамках ЄС - спеціального доповідача з питань Криму, до мандату якого входив би моніторинг та інформування країн ЄС. Цей механізм також би допоміг у боротьбі з активною РФ-пропагандою, яка створює хибну реальність про Крим в світі та про світ в Криму», - зазначила Е. Джапарова.

Окремим пунктом порядку денного засідання стояло питання захисту журналістів в Україні. «Не дивлячись на війну, частиною якої є активні дії та інформаційні операції, в тому числі всередині країни, Україні вдається зберігати адекватний рівень свободи слова. І оцінка з боку провідних міжнародних організацій доводить це. Наприклад, за минулий рік Україна покращила свої позиції у рейтингу свободи преси за версією "Репортерів без кордонів". Ознакою рівня демократії в країні є, в тому числі, рівень свободи слова. Тож маємо покращувати показники. Це стосується всіх учасників: медіаспільноти, власників ЗМІ та журналістів, і держави», - підкреслила Перший заступник Міністра.

Відзначимо, що делегацію ЄС очолював голова підрозділу двосторонніх відносин з країнами Східного Партнерства Європейської служби зовнішніх справ Дірк Шубель. У складі делегації також був присутній Голова Представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі.

Українську делегацію очолював заступник Міністра юстиції України Сергій Петухов. У її складі також були представник України при ЄС Микола Точинський, представники Міністерства внутрішніх справ, Міністерства оборони, Міністерства культури, Міністерства закордонних справ та Генеральної прокуратури. Функції секретаря виконував Урядовий офіс координації європейської та євроатлантичної інтеграції.

Сторони обговорили широкий спектр питань щодо ситуації з правами людини в Україні, у тому числі пом’якшення гуманітарних наслідків конфлікту на Сході України та незаконної анексії Кримського півострова, шляхи захисту прав внутрішньо переміщених осіб тощо.

Попередній Діалог з прав людини між Україною та Європейським Союзом відбувся у червні 2017 року в Києві. Наступне засідання заплановане на весну 2019 року.


Перейти до списку публікацій