Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  26 Квітня 2018, 12:04

МІП: Дотримання стандартів журналістики є принциповим для протидії дезінформації

24 квітня 2018 року в Інституті міжнародних відносин КНУ ім. Т. Шевченка за підтримки Міністерства інформаційної політики України відбувся круглий стіл «Медіаетика як основа професійних стандартів: про журналістику і псевдожурналістику», присвячений 25-річчю спеціальності «міжнародна інформація»/«міжнародна комунікація».

Учасники круглого столу обговорили питання медіаетики та медіаправа як нормативних дисциплін сучасної журналістської освіти, етичних стандартів журналістської діяльності та типових випадків їх порушення. Увагу також привернули проблеми самоідентифікації журналістів як фахівців медіасфери, пропаганди, а також експертної оцінки журналістських стандартів.

Заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін зазначив, що фейкові новини виникають не лише в результаті дезінформаційних кампаній, а й через недбалість медіа, прагнення високих рейтингів і значної кількості переглядів.  «Оскільки немає законодавства, яке б всеохоплююче регулювало відповідальність за поширення недостовірної інформації, принципово важливим у журналістській діяльності є дотримання професійних стандартів, а також етичних і моральних принципів», - наголосив Д. Золотухін.

Нагадаємо, у 2015 році, коли постала проблема з вилученням спеціальності «міжнародна інформація», розглянувши звернення студентства та врахувавши експертну думку викладачів, МІП відстояло їхню позицію – спеціальність отримала подальший розвиток. Також Міністерство ініціювало запровадження нової галузі знань «комунікативістика».


Перейти до списку публікацій