Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  25 Квітня 2018, 13:04

Е. Джапарова: Ефективна саморегуляція ЗМІ - найважливіший елемент інформаційної безпеки

24 квітня 2018 року в Українському кризовому медіа-центрі відбулася зустріч Першого заступника Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарової та члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергія Костинського з представниками регіональної преси.

Е. Джапарова розповіла журналістам про роботу, яку веде МІП у сфері інформаційної реінтеграції Криму та Донбасу, та представила результати останнього дослідження особливостей свідомості та ідентичності жителів підконтрольних та окупованих територій Донецької області, зробленого на замовлення Міністерства.

«Інформаційна реінтеграція Криму й Донбасу як ключова тема МІП відбувається на основі стратегічного планування. Результатом цієї роботи, окрім іншого, є три побудовані телевежі – на горі Карачун, у Чонгарі та в Бахмутівці. Через них Україна присутня, в тому числі, у телеефірі на окупованих територіях. Три ключові задачі – це розвиток інфраструктури та умов українського мовлення; зупинення незаконного сигналу російської пропаганди з окупованих територій; якість та спеціалізований контент для жителів окупованих територій. По останньому пункту відповідальність більшою мірою лежить на ЗМІ, і єдиний спосіб забезпечення реалізації цієї задачі - ефективне саморегулювання», - зазначила Перший заступник Міністра.

С. Костинський у свою чергу розповів про проблеми, у тому числі і бюрократичного характеру, з якими стикаються українські мовники на лінії зіткнення, та про діяльність Нацради зі спрощення їх доступу до ефірних частот.

Нагадаємо, 24 квітня Міністерство інформаційної політики України та аналітичний центр «Фабрика думки «Донбас» презентували результати другої хвилі соціологічного дослідження «Особливості свідомості та ідентичності жителів підконтрольних та окупованих територій Донецької області».

За його даними, 42% респондентів на підконтрольних територіях вважають себе громадянами України у порівнянні з 32% у 2016 році. Більше половини (57%) опитаних на окупованій частині визнають, що із жителями інших регіонів України їх об’єднує культура і традиції. 72% жителів окупованих територій підтримують зв’язки з родичами та знайомими, які мешкають в інших регіонах України.

Разом з тим спостерігається зниження рівня довіри до українських ЗМІ на підконтрольних територіях - у 2016 р. повністю та скоріше їм довіряли у сукупності 30%, однак у 2017-му рівень сукупної довіри склав усього 16%.


Перейти до списку публікацій