Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  3 Квітня 2018, 16:04

МІП: Українські журналісти пройшли тренінг з економіки та фінансів у Туреччині

З 19 до 31 березня  2018 року в Анкарі (Туреччина) пройшли навчальні курси для журналістів за напрямом «Журналістика в економічній та фінансовій  сферах» на базі турецького інформаційного агентства Anadolu Agency.  Курси організувало АА та Турецьке агентство розвитку і співробітництва (ТIКА) у співпраці та координації з Міністерством інформаційної політики України.

"Взаємини між Україною та Туреччиною за останні роки вийшли на новий рівень.  В перспективі - запуск зони вільної торгівлі та збільшення річного товарообороту до $10 млрд. Вважаю, що передумовою цього має стати в тому числі інформаційне зближення. Зокрема, в Туреччині відкривається корпункт «Укрінформу», ведуться перемовини про співпрацю каналу іномовлення  UA|TV та турецьких аналогів TRT World та TRT AVAZ. В свою чергу, подібні навчальні програми для українських журналістів - це можливість побачити зсередини роботу турецьких ІА та обмінятися досвідом", - зауважила Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова.

Навчання проходило в інтенсивному режимі - 78 годин лекцій за 12 днів.  Учасниками тренінгу стали 25 журналістів з 8 країн. Україну представляли спеціальний кореспондент НСТУ Олена Блізнякова, кореспондент і ведуча ефірів новин телеканалу «UA: Крим» Олена Солоніна, кореспондент новин українського телеканалу іномовлення UA|TV Юлія Божко та оглядач Національної інформаційної агенції «Укрінформ» Оксана Поліщук.

Програма курсу включала як теоретичні, так і практичні заняття та спілкування безпосередньо з представниками фінансового сектору Туреччини. «Зокрема, цікаві зустрічі та презентації відбулися в Міністерстві економіки, Управлінні статистики, Центральному банку, Казначействі. Слухачі курсу мали змогу задати питання напряму директорам департаментів цих установ та отримати відповіді і поради стосовно написання новин на економічну тематику», - повідомила учасниця тренінгу О. Поліщук.

Радниця Президента Туреччини з економічних питань Хатідже Карахан прочитала серію лекцій про використання банківських даних.

«Редактори Anadolu Agency та запрошені спеціалісти — провідні економісти, фінансові консультанти - досить детально висвітлили широкий спектр тем у сфері глобальної та локальної політики, розкриваючи взаємозв’язки між економікою та соціальним розвитком регіону та країн-учасниць тренінгу», - розповіли учасники.

Нагадаємо, з 5 по 16 лютого 2018 р. в Анкарі на базі АА пройшли курси підготовки репортерів в сфері дипломатичної журналістики. У програмі взяли участь 25 журналістів з 8 країн. Україну представляли ведуча новин телеканалу іномовлення UA|TV Халісе Зінедін, керівник зарубіжної редакції Укрінформу Наталія Костіна, менеджер з комунікацій Кримськотатарського Ресурсного Центру Ельвір Сагірман.


Перейти до списку публікацій