Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  26 Лютого 2018, 19:02

МІП на міжнародному форумі презентувало фільм «Бранці Кремля»

26 лютого в рамках форуму МІП презентувало фільм «Бранці Кремля» та провело правозахисну панельну дискусію «Окуповане право на свободу. Інструменти протистояння та захисту прав людини в Криму».

Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова зазначила, що фільм відзнято на замовлення МІП телеканалом іномовлення UA|TV. Ми офіційно передамо цей фільм дипломатам. Він англійською, арабською й кримськотатарською та детально розглядає питання ув’язнення «Бранців Кремля».

У своїй промові радник Міністра інформаційної політики України Юлія Каздобіна запевнила: «Ми повинні зрозуміти, що права людини, це не просто статистика, а це дійсно правові ідеї нашої держави».

Заступник Голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз зазначив: «Такі, як ми, знаходимося в тюрмі, щоб нас «ламали», щоб суспільство через нас побачило, що буває, коли ти чиниш супротив. Запитаєте, хто може допомогти, хто збереже життя? В даній ситуації, це лише правозахисні організації. Часто їх активність та трансляції протестів рятують життя наших політв’язнів». Він додав, що якщо дійсно життя політв’язня залежить від приїзду консула чи представника організації, то ми маємо це забезпечити.

Ольга Скрипник, голова Кримської правозахисної групи повідомила, що ситуація в Криму стає складнішою, зокрема, особливою загрозою для політв’язнів є не надання медичної допомоги. «Дуже важливо у цьому році звернути увагу на такі питання як катування та тортури в Криму, проблеми військових злочинів, втручання до кримлян російської влади. Ці питання необхідно вносити в окремий порядок денний», - додала вона.

Голова представництва Freedom House в Україні Метью Шааф зазначив: «Міжнародний кримінальний суд, міжнародний апеляційний суд та інші подібні інстанції – це всі можливості та інструменти, якими можна скористатися. Варто подумати про роль України у забезпеченні прав людини у більш гармонійному та стабільному вимірі. Якщо не поважають права людей в Криму, то не поважатимуть і в інших частинах України», - додав він.

Довідково. Міжнародний форум «Окупований півострів: чотири роки опору» відбувався в рамках загальнонаціональної комунікаційної кампанії МІП. Окрім цього відкрито фотовиставку та здійснено презентацію документального фільму про політичних в’язнів Кремля, бордову кампанію «Бранці Кремля», виготовлено брошуру «Бранці Кремля», відеоролик, як соціальну рекламу.


Перейти до списку публікацій