Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  21 Лютого 2018, 16:02

МІП: В Покровську встановили меморіальну дошку на честь Нечипора Губи

19 лютого 2018 року в місті Покровськ Донецької області в центрі встановлено меморіальну дошку на честь Нечипора Губи - сотника армії Української Народної Республіки. Захід відбувся за участі керівника Сектору інформаційної реінтеграції Донбасу і Криму Міністерства інформаційної політики України Віктора Литвінова.

Під час відкриття Покровський міський голова Руслан Требушкін сказав: «Пройшло століття - і, на жаль, українські юнаки знову зі зброєю в руках відстоюють нашу державність. Хочеться побажати всім українцям якнайскоріше миру та злагоди».

Віктор Литвінов: «Ця акція є прикладом того, як повинна працювати держава: громадськість виступає з ініціативою вшанувати героя - центральні органи влади її підтримують, а місцева влада, без якої це взагалі було б неможливо, повністю сприяє у цій справі».

Голова громадської організації «Українська ініціатива» Юрій Косенко зазначив: «Коли ми говоримо про Донбас, варто пам’ятати, що величезна кількість діячів Української Народної Республіки були вихідцями саме з Донбасу».

Після закінчення урочистостей у Загальноосвітній школі №9 міста Покровська були проведені уроки національно-патріотичного виховання. Діти отримали у подарунок від МІП фотоальбоми Юрія Величко «Життя на нулі».

Довідково: Нечипір Данилович Губа народився 9 лютого 1892 року на станції Гришине, що знаходилась на території сучасного Покровська. У роки Першої Світової війни був мобілізований до російської армії, служив підосавулом 2-го Чорноморського полку Кубанського козацького війська. Після проголошення незалежності УНР вступив у війська молодої держави. У 1919 році очолював школу підстаршин 9-ї Залізничної дивізії армії УНР. Добровольцем у складі 3-го кінного полку брав участь у Першому Зимовому Поході - великому рейді тилами Червоної та Білої армій. Після поразки УНР, за деякими даними, емігрував.


Перейти до списку публікацій