Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  1 Лютого 2018, 16:02

Радник Міністра: "64 особи є бранцями Кремля: 54 - затримані або вивезені з Криму"

 

31 січня 2018 року в ІА «Укрінформ» відбувся захід щодо звільнення українських бранців з Кремля за участі радника Міністра з питань інформаційної реінтеграції Криму Юлії Каздобіної.

Відкриваючи круглий стіл, Юлія Каздобіна звернула увагу на те, що тема бранців Кремля зачіпає переважно мешканців Криму: «На сьогоднішній день, 64 особи є бранцями Кремля, 54 з них були затримані або вивезені з Криму і 36 - кримські татари». Вона наголосила на тому, що ґрунтовне вивчення та аналіз ситуації подібного досвіду інших країн має бути основою для формування державної політики у будь-якій галузі.

Під час свого виступу екс-міністр Грузії Паата Закареішвілі зазначив: «Не потрібно змішувати між собою гуманітарні та політичні питання. Необхідно пам'ятати, що це передусім допомагає людям, які чекають від цих перемовин рішень про свою долю». Він також запевнив, що важливим фактором є те, як протилежна сторона рахується з тим, хто веде переговори. Втім, вирішальний фактор -наскільки зобов'язання виконуються.

Зазначимо, що екс-міністр Грузії вже протягом 25 років займається переговорами щодо звільнення полонених і заручників під час конфліктів на Кавказі. Також у рамках круглого столу «Як звільнити бранців Кремля» представники правозахисних організацій: "Медійна ініціатива за права людини" спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини та Euromaidam Press презентували звіт «В'язні війни» з рекомендаціями щодо звільнення українських громадян з неволі на території РФ та окупованого Криму.

Крім того, рекомендацію про використання дипломатичного ресурсу задля введення країнами Заходу персональних санкцій проти громадян РФ, так і громадян України підтримала під час круглого столу речниця МЗС України Мар'яна Беца.


Перейти до списку публікацій