Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Новини  >  2 Січня 2018, 11:01

Е.Джапарова: МІП видасть твори М. Чернявського – діяча-символа соборності України

28 грудня 2017 року в ІА "Укрінформ" відбулася прес-конференція, присвячена 150-річчю з дня народження українського письменника, вихідця з Донбасу Миколи Чернявського. Ця людина є уособленням України на східних її кордонах та свідченням того, що Україна була в тих регіонах попри заперечення такого факту російською пропагандою.

Відкриваючи захід, Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова повідомила, що МІП розгляне можливість друку в наступному році творів Миколи Чернявського в рамках проекту "Українська книга для української армії" з метою популяризації української ідентичності. "Чернявський був людиною з принципами та патріотом України, і нині є унікальна нагода видати найцінніше з його великого творчого спадку, а також провести низку заходів, спрямованих на популяризацію його творчості", - підкреслила Джапарова.

За словами голови правління ГО "Українська Ініціатива", перекладача, науковця Юрія Косенка, важливо видати твори Миколи Чернявського і поширити саме на Донбасі - серед населення, освітян, музейних працівників. Користь від цього була б надзвичайно велика, вважає він. "І це вперше за всі роки незалежності твори Чернявського офіційно видані в Україні", - підкреслив він, додавши, що видання здійснене спеціально до урочистого заходу, що відбувся 22 грудня на батьківщині письменника в місті Добропілля.

Косенко також презентував збірку "Микола Чернявський. Вибрані твори", видану спільним коштом громадських організацій "Українська Ініціатива" та "Бахмут Український".

Організатор: Міністерство інформаційної політики.

Учасники: Еміне Джапарова, Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Юрій Косенко, голова правління ГО "Українська Ініціатива", Ольга Тимчишин, заступник голови правління ГО "Українська Ініціатива".

Нагадаємо. Вшанування пам'яті класика української літератури припадає на 120-річчя з моменту випуску першої друкованої української книги на Донбасі - «Донецькі сонети» та 80-річчя з дня його трагічної загибелі від рук російсько-радянських катів. Постать Миколи Чернявського надзвичайно важлива. Він літератор загальноукраїнського рівня і уособлює поняття соборності України, бо народився на Донбасі, але своїм життям поєднував різні регіони України: працював на Чернігівщині, потім тривалий час жив у Харкові і саме там розгорнув надзвичайно активну культурно-просвітницьку діяльність. Зрештою, саме за це його розстріляли в радянські часи.


Перейти до списку публікацій