Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  17 Жовтня 2017, 17:10

МІП та МТОТ обговорили питання водопостачання окупованого Криму

17 жовтня Міністерство інформаційної політики України та Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб провели круглий стіл на тему: "Північнокримський канал. Міфи і реальність у ситуації з водопостачанням окупованого Криму".

Під час заходу Юлія Каздобіна зазначила, що в Криму достатньо власних водних ресурсів, щоб забезпечувати потреби населення півострова у питній воді.

Вона додала, що останнім часом з боку міжнародної правозахисної спільноти почастішала критика рішення України щодо припинення водопостачання на окупований РФ Кримський півострів. "Таке рішення було прийнято українською владою в 2014 році через велику заборгованість, яку незаконна кримська влада не сплатила за вже поставлену на окуповану територію воду", - сказала Каздобіна.

За словами фахівців Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, той факт, що раніше вода кримського каналу задовольняла вісімдесят відсотків потреб півострова у воді, пояснюється тим, що раніше в Криму вирощували рис. А рис, як відомо, потребує великої кількості води. З переходом кримського сільського господарства до вирощування інших культур, потреба значно зменшилася. Відповідно, говорити, що Крим може задовольнити лише двадцять відсотків потреби з власних ресурсів, некоректно.

Також, Російська Федерація не орієнтована на те, щоб забезпечувати водою в першу чергу цивільне населення. Велика кількість води йде на промислові потреби, включаючи військове виробництво, розвитку якого Росія надає пріоритет.


Перейти до списку публікацій