Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  1 Грудня 2017, 15:12

МІП на міжнародному заході Ради Європи: Найвищий пріоритет у будь-якому політичному процесі- свобода слова

30 листопада 2017 року за участі державного секретаря Міністерства інформаційної політики України Артема Біденка відбулася міжнародна конференція "Свобода вираження поглядів та виборчий процес в Україні: старі та нові виклики".

Мета зустрічі - обговорення питань законодавчого регулювання та саморегулювання при висвітленні виборів ЗМІ, ролі Інтернету та соціальних медіа у передвиборчих кампаніях, проблем фейкових новин та забезпечення неупередженого виборчого процесу, вільного від зовнішніх втручань.

Артем Біденко наголосив на важливості забезпечення свободи слова під час будь якого процесу, в тому числі і виборчого. Він сказав, що журналісти мають почувати себе вільно і без тисків зі сторони тих чи інших політичних партій, але, водночас, пам’ятати про журналістську етику, цінності та стандарти. «При МІП було організовано спеціальне навчання журналістів та блогерів як веретифікувати інформацію. Це була академія OSINT (OpenSourceIntelligence - розвідка по відкритих даних) для захисту себе та громадян України від інформаційних маніпуляцій. Зараз кожен бажаючий може переглянути ці відеокурси і навчитися цим технікам», - нагадав Біденко.

Організатор заходу: Офіс Ради Європи в Україні.

Учасники: Артем Біденко, держаний секретар Міністерства інформаційної політики України; Вікторія Сюмар, голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики; Андрій Куликов, голова Комісії журналістської етики, журналіст та медіа-експерт ; Хюґ Мінґареллі, Посол, голова Представництва Європейського Союзу в Україні; Мортен Енберг, голова Офісу Ради Європи в Україні; представник Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення; представник Центральної виборчої комісії України.


Перейти до списку публікацій