Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  28 Листопада 2017, 13:11

Е.Джапарова: "Номан Челебіджіхан - кримськотатарський діяч, який є мостом дружби українців та кримських татар"

28 листопада в ІА "Укрінформ" відбулася презентація першого перекладу українською мовою праці Юнуса Кандима про Номана Челебіджіхана - провідного діяча кримськотатарської історії, першого демократично обраного Таврійського муфтія, голови Кримськотатарського національного уряду в 1917–1918 рр., письменника, поета, автора національного гімну.

Перший заступник Міністра Еміне Джапарова зазначила, що Номан Челебіджіхан це символ опору, державності кримських татар, боротьби за свої права в ХХ сторіччі. "Людина, яка через свої переконання, через свою позицію була закатована та вбита. Номан Челебіджіхан – це особистість, яку українцю треба для себе відкривати не тільки як кримськотатарського діяча, а й як людину, що є мостом дружби між українцями та кримськими татарами", – сказала Джапарова.

Також Перший заступник додала, що репресії по відношенню до українців і кримських татар є однакові. Тому я наполягаю, що союз українців і кримських татар є природнім, адже, коли народи переживають однаковий біль і злочинець цього болю один, то цей союз неминучий і він мусить посилюватись.

"Сто років тому на першому Курултаї кримськотатарського народу корінний народ півострова намагався протистояти більшовицькій загрозі, що насувалася на нього, і зробив спробу об’єднати усі народи Криму в Кримську народну республіку", - розповів лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

"Було проголошено усі демократичні принципи, у тому числі рівноправ'я чоловіків і жінок, свобода слова, а також було вказано, що остаточна форма правління в Криму буде вирішуватися на засновницьких зборах, куди запрошувалися усі національні організації на території Криму", - повідомив Джемілєв.

Учасники: Еміне Джапарова, Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Мустафа Джемілєв, лідер кримськотатарського народу, народний депутат України; Рефат Чубаров, Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України; Юрій Косенко, перекладач, науковець, голова Правління ГО "Українська ініціатива"; Олег Гузик, представник Українського центру ісламознавчих досліджень; Андрій Іванець, координатор Таврійської гуманітарної платформи, кандидат історичних наук, науковий співробітник НДІ українознавства МОН України.

 


Перейти до списку публікацій