Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  30 Листопада 2017, 13:11

МІП запустило комунікаційну кампанію про Курултай - національний кримськотатарський парламент

30 листопада на прес-конференції в ІА «Укрінформ» Перший заступник Міністра інформаційної політики Еміне Джапарова повідомила, що Міністерство інформаційної політики України запускає комунікаційну кампанію з метою розповісти населенню про те, що таке Курултай і яке його історичне значення для кримськотатарського національного руху.

«Кампанія дуже проста. Її мета: розповісти, що Курултай – це національний з'їзд, парламент, тому що слово «Курултай» не кожен українець знає і це більше просвітницька мета. Також кампанія передбачає відеоролик, який ми підготували, в тому числі англійською мовою, і передамо МЗС з метою просування цієї кампанії за кордоном», – уточнила Джапарова.

Джапарова уточнила, що кампанія складається з низки бордів та сітілайтів, які вже можна побачити в Києві, а Нацрада з телерадіомовлення надала відеоролику про Курултай статус соціальної реклами, тобто його почнуть розсилати українським телеканалам з проханням демонстрації. 

Також у рамках кампанії була виготовлена брошура, яку Міністерство розробило спільно з кримським істориком, членом українського ПЕН-клубу Гульнарою Бекіровою. Буклет коротко розповідає про головні завдання Курултаю, про те, як його створювали, про мету й наслідки для кримських татар.

В свою чергу, Рефат Чубаров, народний депутат України, Голова Меджлісу кримськотатарського народу повідомив, що Верховна Рада України, 6 грудня цього року, о 15:00 проведе урочисте засідання з нагоди 100-річчя Першого кримськотатарського Курултаю.

Чубаров розповів, що участь в заході візьмуть політичні діячі, дипломати, чинні депутати та попередніх скликань, приїде велика група наших громадян з Криму, а також будуть присутні Муфтії Польщі , Литви, Румунії.

Нагадаємо, Курултай кримськотатарського народу – національні збори, найвищий представницький повноважний орган кримськотатарського народу. У грудні 1917 року Курултай кримськотатарського народу затвердив національний прапор блакитного кольору, національний герб у вигляді золотої тамги кримських ханів і національний гімн.

Участь в прес-конференції взяли: Рефат Чубаров – народний депутат України, Голова Меджлісу кримськотатарського народу; Еміне Джапарова – Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Гульнара Бекірова – кримський історик, член українського ПЕН-клубу; Гаяна Юксель - член Меджлісу кримськотатарського народу голова видання «Qirim Haber Ajansi»; Нателла Шавадзе - PR-менеджер Кримського Дому.


Перейти до списку публікацій