Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  22 Листопада 2017, 15:11

МІП: В Україні стартувала інформаційна кампанія про маловідомі сторінки історії Донбасу

20 листопада в ІА "Укрінформ" Міністерство інформаційної політики України та аналітичний центр "Фабрика думки "Донбас" презентували інформаційно-роз’яснювальну кампанію «Літопис українського Донбасу» та 1-й відеоролик цього циклу «100 років з дня підняття українського прапора на Донбасі»

Під час заходу Перший заступник Міністра інформаційної політики України Еміне Джапарова пояснила мету кампанії: «Її мета показати, що жителі Донбасу брали активну участь в розбудові української державності, що Донбас є невід'ємною частиною Української держави, а не як російська пропаганда розповідає про "русский край"».

Перший заступник додала: «І тому сьогодні разом колегами з “Фабрики думки “Донбас”, істориками та іншими партнерами намагаємося промотувати цей період та розвінчувати той міф, який РФ не тільки сьогодні, а достатньо давно, намагалася просувати, що, нібито, Донбас — це якась “ісконно руская зємля” і, начебто, на Донбас РФ може мати якісь територіальні претензії».

За словами радника Міністра з питань інформаційної реінтеграції Донбасу, керівника вищезгаданого центру, Дмитра Ткаченка, ця кампанія дуже важлива, оскільки та гуманітарна криза, яка сталася в головах наших земляків в 2014 році проросла на фоні незнання історії, точніше, незнання своєї власної історії, історії свого регіону, своїх власних міст. 
"Те, що ми сьогодні робимо, ми робимо для себе, для своїх майбутніх поколінь, щоб вони знали, що відбувалося 100 років тому", - зауважив радник Міністра.

Довідково: 20 листопада 1917 року (за новим стилем) було проголошено Третій Універсал Української Центральної Ради. У Бахмуті, над будинком повітової земської управи (нині Бахмутський коледж транспортної інфраструктури), було піднято український прапор - вперше на Донбасі над урядовою будівлею. Саме цим Універсалом було проголошено Українську Народну Республіку. Про це в Бахмут надійшло повідомлення телеграфом, а текст було опубліковано в пресі.

«Літопис українського Донбасу» - інформаційно-просвітницька кампанія, яка розкриє мешканцям українського Донбасу та всій Україні невідомі або маловідомі сторінки нашої історії і розповість про видатних українських діячів - вихідців з цього регіону. 

Учасники: Еміне Джапарова, Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Дмитро Ткаченко, радник Міністра інформаційної політики України та керівник аналітичного центру "Фабрика думки "Донбас"; Тарас Підгірняк, режисер медіакампанії "Літопис українського Донбасу", керівник продакшн-студії "ВиДиво"; Юрій Косенко, консультант проекту, дослідник та популяризатор УНР на Донбасі, керівник ГО "Українська ініціатива".


Перейти до списку публікацій