Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


 

Головна  >  Публікації  >  Брифінги та прес-конференції  >  7 Листопада 2017, 15:11

МІП, МЗС та Кримськотатарський ресурсний центр подають в світ інформацію про права людини в Криму

6 листопада в ІА «Укрінформ» відбувся захід «Захист прав людини і деокупація Криму через публічну дипломатію».
Завдяки проекту "Захист прав людини і деокупація Криму через публічну дипломатію", що реалізується Міністерством інформаційної політики України разом з Кримськотатарським ресурсним центром та МЗС України, інформація про порушення прав людини в Криму стала надбанням міжнародної громадськості.

Розповідаючи дипломатам про події останніх років в Україні, Еміне Джапарова зазначила, що ненасильницький опір, який є традиційним для кримських татар, сьогодні оформлено, окрім іншого, завдяки інструментам публічної дипломатії.

"Це низька адвокаційних заходів за участі представників Меджлісу, національних громадських організацій, низки активістів, журналістів та правозахисників. Перевага в тому, що кримські татари є безпосередніми свідками та мішенню для російського окупанта. Тому, це потужне підсилення вітчизняної офіційної дипломатії, що базується на недопущенні визнання окупаціі та відновленні територіальної цілісності. По -друге, завдяки активній участі на міжнародних майданчика  кримських татар, як громадян України, корінних жителів українського Криму", - сказала Джапарова.

Вона додала, Росія не може викривити реальність, показавши "щасливих" від російської дійсності кримських татар, що вона очевидно намагається робити. При цьому вона інтегрує у владу "правильних" та лояльних до влади людей.

Член Меджлісу кримськотатарського народу, голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв: «Завдяки проекту "Захист прав людини і деокупація Криму через публічну дипломатію" ми змогли донести інформацію про порушення прав людини в Криму до міжнародної громадськості та розширити коло друзів кримських татар", - повідомив Барієв.

За його словами, впродовж півтора року учасники проекту брали участь у роботі різних міжнародних майданчиків - ООН, ОБСЄ, Ради Європи, вважаючи важливим регулярно і системно "доносити інформацію про ту реальну ситуацію та про ті репресивні дії, які відбувалися в Криму". 

На прес-конференції було продемонстровано 8-хвилинний фільм "Публічна демократія кримських татар", в якому підбили підсумки проекту та заявили про його подальші цілі.

Учасники: Еміне Джапарова, Перший заступник Міністра інформаційної політики України; Ескендер Барієв, член Меджлісу кримськотатарського народу, голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру; Ельвір Сагірман, кримськотатарський активіст.

 


Перейти до списку публікацій