Facebook Telegram Twitter Instagram YouTUBE


Головна  >  Публікації  >  Новини  >  9 Листопада 2017, 12:11

МІП: У Варшаві обговорили шляхи протистояння російській агресії в інформаційній та геополітичній сферах

6-9 листопада 2017 року заступник Міністра інформаційної політики України Дмитро Золотухін взяв участь у роботі Варшавського безпекового форуму та програмі «Нових лідерів у сфері безпеки» за підтримки Європейську фонду за демократію.
 
На форумі обговорювалися питання стабільного розвитку світового співтовариства та сучасні загрози демократичним цінностям, зокрема безвідповідальна поведінка Росії на міжнародній арені, у зв’язку з чим особливе місце в дискусіях відводилося Україні.
 
Хоча модератори дискусій уникали прямих відповідей на запитання українських журналістів щодо перспектив відновлення територіальної цілісності України та ніяк не виразив позицію ОБСЄ щодо можливості направлення миротворців заради контролю кордону між Україною та Росією, світові лідери продемонстрували безкомпромісну підтримку України.
 
Міністр закордонних справ Литовської Республіки Лінас Лінкявічус у ході свого виступу на форумі декілька разів наголосив, що Україна здійснює безпрецедентні зміни в державі, одночасно захищаючись від російської агресії. Він представив ініціативу так званого «плану Маршала» для України та підкреслив, що Литва буде всебічно сприяти його прийняттю та реалізації.
 
Колишній Міністр закордонних справ Болгарії Деніель Мітов наголосив: «Майбутнє Європи буде залежати від успішної України».

Заступник Міністра Дмитро Золотухін зауважив: «Усе більше політиків, експертів і активістів визнають дії Кремля ключовою загрозою сучасному розвитку світового демократичного суспільства. Після трьох років війни в Україні, тезами про необхідність протистояти російській агресії в інформаційній та геополітичній сферах починається і закінчується будь-яка дискусія такого формату, як Варшавський форум. За такої підтримки, цивілізаційна роль нашої держави полягає у захисті західного світу від російських гібридних загроз».
 
Участь у форумі взяли діячі й експерти у сфері безпеки, геополітики та громадянського суспільства з Європи й Америки.
 
Зазначимо, Варшавський безпековий форум є щорічною платформою для діалогу й обміну досвідом між президентами, прем’єр-міністрами, міністрами, військовими й експертами у військовій та невійськовій сфері.

 


Перейти до списку публікацій